Hakkımda I AliaRior.com
Hakkımda I AliaRior.com

Hakkımda sayfası, benim için aslında hazırlamanın kolay olmadığı sayfalardan biridir. Alia RİOR benim online marka adımdır ve bu adımla sanal dünyada tanınmaktayım ve bu şekilde de tanınmak istiyorum. Hakkımda kabaca bilgi almak için aşağıdaki içeriğime göz atabilirsiniz.

Hakkımda Bilgi mi Lazım?

Kimya bölümünden mezun olduktan sonra birkaç yıl kişilere özel ders verme ve sanayi sektöründe çalıştım. Bu arada iki üniversiteye daha başladım ama şuan yarım kaldılar. Kısa bir süre sonra kendi işimi kurdum ancak ortaklı olduğu için fazla sürmedi ve üstüne küresel ekonomik kriz gelince de ayrıldım. Üniversite yıllarında merak saldığım freelance yaşam tarzını internet ve dijital pazarlama ile birlikte yapmak üzerine bir yola girdim. Hala aynı yolda ilerleyerek devam etmekteyim. İnternetin gelişmesi ile 2005 yılından beri aktif olarak değişik isimlerle eğitimler ve çeşitli kazanç kaynaklarına danışmanlık hizmeti sundum. Zaman buldukça da The Magger, Bilgi Ustam, Kooplog, Milliyet Blog, Medium vb. platformlarda içeriklerimi paylaşıyorum.

Google Singapur PES 2022 Etkinliği
Google Singapur PES 2022 Etkinliği

Buna ek olarak 2021 yıllarının sonuna doğru Google üzerinden gelen davet ile Google Ürün Uzmanı oldum. Yukarıdaki görsel 2022 Aralık ayında katıldığım Singapur PES etkinliğindendir. Türkiye’den tek katılımcı olarak katıldığım bu etkinlik ile birçok yeni bilgi ve tecrübe edinme fırsatı buldum. Dilerseniz Google Ürün Uzmanı profilime https://support.google.com/webmasters/profile/134902274?hl=tr linkinden göz atabilirsiniz. Google’un sahip olduğu ürün ve hizmetler hakkında kullanıcılara Google destek formu üzerinden yardımcı oluyorum. Hakkımda daha fazla bilgi için kişisel bloğum GundemBizim.com‘u ziyaret edebilirsin.

Uzmanlık Alanlarım

Dijital strateji ve pazarlama süreçleri planlama, geliştirme, wordpress ve blogger tabanlı web site düzenlemesi, SEO analiz ve uygulamaları, Google Adsense ve Ads, İnstagram ve Facebook reklamcılığı vb. gibi çeşitli dijital pazarlama platformların kullanımı gibi bir çok konuda bilgi sahibiyim. Genel amaçlı olarak projelerinizden maksimum kazanç ve kaliteyi “ekonomik kolay ve kalıcı bir yolla nasıl olabilir?” sorusunun cevabını oluşturmaya çalışmaktayım. Zamanımın büyük bir kısmını sahip olduğum sitelere ve müşterilerime harcamaktayım. Ayrıca çeşitli sitelerde yazarlık çalışmalarım devam etmektedir. Zaman zaman bazı platformlara Alia Rior adımla misafirlik yazarlık yaptığımda olmaktadır. Son zamanlarda da Google Ürün Uzmanı unvanı ile gönüllü olarak kullanıcılara Google destek platformunda yardımcı oluyorum. Sitelerimde yazdıklarımı ek olarak Fullsepp üzerinde de yayınlıyorum.

Kriterlerim ve Hakkımda Bilgiler

 • Hayat seni değil, sen hayatı yaşamaya bak,
 • Hiçbir şey çalışmadan olmuyor,
 • Harcamak için harcanma,
 • Kimseye %100 güvenme,
 • İyi hisset ve iyi kazan,
 • Tek işle yetinme,

Aldığım Bazı Sektörel Eğitimler:

 • Dijital Pazarlama Eğitimi

Aldığım Kurum: Google

 • İletişim Teknolojileri ve Toplum Sertifikalı Eğitimi

Alındığı Kurum : İstanbul İşletme Enstitüsü

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eğitimi

Aldığım Kurum : BTK Akademi

 • Sosyal Medya Uzmanlığına Giriş Eğitimi

Alındığı Kurum : BTK Akademi

 • E-ticarete Giriş Eğitimi

Aldığı Kurum : BTK Akademi

 • Advertising Special – Reklam Uzmalığı Sertifikalı Eğitimi

Alındığı Kurum : CERTIFICATIONAL (UNIVERSITY AMERICA)

 • Consumer Behaviors Specialist – Tüketici Davranışları Uzmanlık Sertifikalı Eğitimi

Aldığı Kurum : CERTIFICATIONAL (UNIVERSITY AMERICA)

 • Social Media & Digital Marketing Specialist – Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikalı Eğitimi

Alındığı Kurum : CERTIFICATIONAL (UNIVERSITY AMERICA)

 • YouTube Specialist & Consultant – YouTube Uzmanlık ve Danışmanlık Sertifikalı  Eğitimi

Aldığım Kurum : CERTIFICATIONAL (UNIVERSITY AMERICA)

 • SEO Specialist & Consultant – SEO Uzmanlık ve Danışmanlık Sertifikalı Eğitimi

Alındığı Kurum : CERTIFICATIONAL (UNIVERSITY AMERICA)

 • İnternet Tabanlı Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Katılım Sertifikası (ECDL)

Bunlar dışında aldığım eğitimleri ve çalışmalarımı merak ediyorsanız Linkedin hesabımdan beni ekleyebilir ve daha fazla detaya göz atabilirsiniz.

Devam Ettiğim Eğitimler:

Hala kendimi geliştirmeye çalıştığım bazı eğitimler var. Son yıllarda popüler olan NFT ve Metaverse konularında da çalışmalar yapmaktayım. NFT ürünlerime opensea.io/gundembizim linkinden göz atabilirsiniz.

Çalışma şekli size farklı geldi biliyorum. Oluşturduğum etkili başarı modelleri, genel olarak 7/24 otomatik olarak çalışabilen stratejik pazarlama ve geri dönüşümü yüksek, kanıtlanmış kazanç sistemleri yardımı ile yapmaktayım. Mesela bir kazanç sistemi hakkında fikriniz var ve nasıl geliştirmeyi düşüneceğiniz hakkında danışmana ihtiyacınız var ki işte bu noktada Alia RİOR devreye girmektedir. Freelance iş modelleme konusunda da FidanDanismanlik.com üzerinden eğitim veriyorum.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

 • Freelance Olma Yolunda Nasıl Dijital Ürünler Oluşturabilirsiniz? Konusunda Yardım Ediyorum

Uzman olduğunuz veya çok iyi bir araştırma yapıp fikir sahibi olduğunuz bir konu üzerine, bir dijital ürün hazırlayıp hizmete sunmak istiyorsunuz. Ben bu bağlamda size e-kitap hazırlama ve dijital pazarlama konularında hatta dilerseniz web tasarım hakkında önerileri de dahil bir yol çizmenize yardımcı oluyorum. Dilerseniz e-mail üzerinden dilerseniz Skype üzerinden görüşebiliriz. Skype görüşmesi için önceden randevu almanız gereklidir. Bu hizmetim için aylık en fazla 5 kişi ile çalışıyorum. Pandemi nedeni ile program veya sayı değişikliği olabilir. Bu nedenle önceden bilgi almak için iletişime geçiniz.

 • İşinizi Geliştirmek ve Fark Oluşturmanıza Yardımcı Oluyorum

Dijital pazarlama ve SEO konuları ile şuan ki mevcut işinizin gelişmesinde size katkı sağlayabilir ve bununla beraber kazançlarını maksimum seviyeye kalıcı olarak çıkarmanızı sağlayabilirim.

 • Reklam Hizmetleri Konularında Yardımcı Oluyorum

Özelikle Facebook, Instagram ve Google Ads servisleri üzerine tecrübeli bir danışmana ihtiyacınız varsa tüm aşamaları ve size uygun yöntemleri vereceğim eğitim ile öğretebilirim. Ayrıca içerik pazarlama hizmeti ile uygun sitelerimde sektörel yazılarınızı yayınlayabilirim.

 • Online Eğitimler Verebilirim

Dijital pazarlama, WordPress ve SEO konularında dilerseniz özel olarak size veya online eğitimler olarak topluca olacak şekilde hizmetlerimden yararlanabilirsiniz. Genel itibari ile yukarıda bahsi geçen konulara yoğunlaşmaktayım. Eğitimleri genel olarak Udemy, Tablet Wise veya özel olarak Google Drive üzerinde sunuyorum. Bununla beraber döküman formatlı eğitimlerimde hala hizmet vermektedir. Ayrıca sizden gelen ihtiyaç talepleri doğrultusunda da yardımcı oluyorum. Şimdi güzel bir başlangıç için ;

 • Öncelikle sana hemen bilgi akışı sağlayabilmem için e-mail listeme abone ol,
 • Daha sonra çeşitli eğitim ve fikirler almak için YouTube.com/isinburada kanalımı takip et,
 • Genel paylaşımlarımı takip etmek için sosyal medya araçlarına beni ekle,

Teklif alma konusunda aliarior.com/iletisim sayfasındaki bilgilerimi kullanabilirsiniz. Daha fazla eğitim bilgisi için Linkedin Hesabını İnceleyebilirsiniz.