WordPress Canlı Destek Eklentisi

Bir web sitesine girdiğiniz zaman anında aklınıza takılanları sormak için sağ alt kısımda bir ikon görürsünüz. Bu ikon bize bu sitede canlı destek hizmetinin olduğunu gösterir. Önceleri bu hizmet için yüklü miktarda ücretler ödemek gerekirdi. Neyse ki sitenizin alt yapısı WordPress ise bir eklenti ile bu desteği vermeniz mümkün. WordPress canlı destek eklentisi denilip geçilmemesi gereken ve özellikle emlak veya ürün satışı olan tüm sitelerde olması gerektiğini düşünüyorum. En basit örnek ile bir sitede satılan ürünün özellikleri verilmiş olsun. Ancak tek aklınıza takılan noktanın cevabı açıklama kısmında olmasın. Bu durumda ne yaparsınız? Bir müşteri olarak başka bir siteye göz atabilir ve çok düşük ihtimal olsa da arayıp sorarsınız. Oysa sitenize ekleyeceğiniz WordPress canlı destek eklentisi ile hem siz hemde müşterileriniz daha hızlı sonuca kavuşacaksınız.

Web siteniz için dönüşüm oranını arttırmanın en iyi yolundan biri canlı destek hizmeti olduğunu kavradık. Aslında bu yazımdaki canlı destek eklentileri ücretsiz olsa bile ücretli olanlarından pek farkı yoktur. Bu nedenle ücretli bir destek hizmeti almadan önce vereceğim eklentileri kullanmanız gözlem açısından iyi olacaktır. Şimdi sırası ile ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz WordPress canlı sohbet eklentilerine göz atalım.

Zendesk WordPress Canlı Destek Eklentisi
Zendesk WordPress Canlı Destek Eklentisi

Canlı Destek Eklentisi ZenDesk

WordPress alt yapısına sahip sitelerin bir çoğu Zendesk canlı sohbet eklentisini kullanıyor. Ücretsiz olmasının yanında sağladığı kolaylar elbette bu eklentiyi en çok tercih edilenler listesine eklemiş. Öncelikle birden çok oturumu yönetebiliyorsunuz. Yani tek bir pencere üzerinden birden çok kişiye destek vermeniz mümkün. Ayrıca mobil kullanıcılar içinde oldukça uygundur. Diğer taraftan site sahibi olarak sizde mobil üzerinden cevap verebiliyorsunuz. Yani dışarıda olsanız bile müşterilerinize olan desteğini sürdürebiliyorsunuz. Bu özellik en çok emlak sektörü ile uğraşanlar açısından kullanışlı oluyor.

Diğer taraftan ise dilerseniz ziyaretçi davranışlarını izleyebilirsiniz. Bunun için size verilecek kodu sitenize eklemeniz yeterli olacaktır. En iyi yanı ise kullanım kolaylığı ile çok fazla bilgi gereksinimi olmadan WordPress canlı sohbet eklentisi ZenDesk’i kullanabilmeniz. Dilerseniz WordPress ZenDesk Chat linkine tıklayıp eklentiyi indirebilir veya inceleyebilirsiniz.

FlyZoo WordPress Canlı Destek Eklentisi
FlyZoo WordPress Canlı Destek Eklentisi

WordPress Canlı Destek Eklentisi FlyZoo

Size önereceğim diğer WordPress ücretsiz canlı destek eklentisi ise FlyZoo. Eklenti ücretsiz dedim ancak kısıtlı bir süre için. Eklenti kurulumu itibari ile size iki haftalık kullanım imkanı sunmaktadır. Ancak güzel yanı ise bu süre size yeterli gelmediyse yönetim ile iletişime geçerek süreyi arttırmak mümkün. Genel olarak o kadar dil dökmeye de gerek olmadığını bilin. Hemen süreyi biraz daha uzatabiliyorlar. Böylece süre sonunda işinize gelirse alırsınız.

Eklentinin özelliklerine bakacak olursak bulut tabanlı olduğu için kesintisiz bir iletişim olanağı sunduğunu söyleyebilirim. Kişiler birebir sohbet edebildiği gibi grup halinde de sohbet edebiliyorlar. Bu kadar çok fonksiyon fazla ise bir önceki eklenti oldukça işinizi görecektir. Bunun dışında çok önemli olmasa da avatar yani profil resmi ekleyebilirsiniz. Diğer önemli özellikle bence dosya gönderimine olanak sağlamasıdır. Dilerseniz FlyZoo linkinden hemen indirebilir veya inceleyebilirsiniz.

Pure Chat WordPress Canlı Destek Eklentisi
Pure Chat WordPress Canlı Destek Eklentisi

WordPress Canlı Destek Eklentisi Pure Chat

Ücretsiz WordPress canlı sohbet eklentileri arasından tercih edilen diğer eklenti ise Pure Chat’tir. Bu eklenti ile 7/24 destek sağlamanız mümkün. Canlı destek hizmeti vermediğiniz zamanlarda bir iletişim formu ziyaretçiye sunuluyor. Böylece gece yarısı bile olsa destek formu üzerinden ilgili kişi sorularını sorabiliyor. Ayrıca bu eklentinin Android ve IOS mağazalarında uygulamaları bulunmakta. Bu sayede dilerseniz mobil cihazınız üzerinden dilediğiniz zaman ve mekanda destek vermeye devam edebilirsiniz. Dilerseniz Pure Chat linki üzerinden eklentiyi indirebilir veya inceleyebilirsiniz.

Sizlere en çok kullandığım ücretsiz canlı destek eklentileri hakkında bilgi verdim. Eklentiler veya diğer WordPress konusunda destek amaçlı oluşturduğum içeriklerime WordPress kategorisinden ulaşabilirsiniz. Daha fazla yararlı bilgiyi takip edebilmeniz açısından Facebook, Instagram veya Twitter hesaplarımdan takip edebilirsin. Bununla beraber videolu eğitimlerimi paylaşacağım YouTube kanalıma da üye olmayı ihmal etme. Son olarak e-mail aboneliğine katılarak zaman zaman ücretsiz hizmetlerimden faydalanabilirsin.

Bir Yorum

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.