Adsense Alternatifi Siteler

Firma yada kişisel blog, site sahiplerinin en önemli gelir kaynaklarından biri Google Adsense reklam yayımlama platformudur. Ancak platformun kalite seviyesini korumak adına her isteyen Google Adsense sistemine giremiyor. Doğal olarak bu durum web site veya blog sahiplerini Adsense alternatifi siteler aramaya itiyor. Bunun yanında ise yaptığınız tüm çalışmalara rağmen Adsense kazancınız sizi tatmin etmiyor ise yine Adsense alternatifi siteler arama moduna girebilirsiniz. Öncelikle size ilk önerim eğer ki Adsense onayı alamıyorsanız Google Adsense onaylatma başlıklı yazıma bir göz atın derim.

Gelelim bu yazımın konusu olan Adsense alternatifi siteler hakkında bilgi paylaşımına. Öncelikle size bu yazımda Adsense alternatifi olabilecek, Adsense’ye göre nispeten kazançlı yerli firmalar ile yabancı firmaları deneyerek önerdiğimi bilin. Ayrıca bu yazımdaki firmalar sadece legal siteler yönelik önerilerdir. Yani elinizde uygun olmayan siteniz varsa başvuru yaparak zamanınızı harcamayın. Sitenizin uygun olup olmadığını verdiğim firmanın şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsin.

Size bu Adsense alternatifi firmalar listesini hazırlarken dikkat ettiğim bir kaç nokta var. Öncelikle vereceğim siteler yayımcıların en çok tercih ettiği reklam firmalarıdır. En önemli konu ise kurumsal olmaları ve ödeme konusunda sıkıntı çıkarmayan firmalar olduğunu bilin. Ayrıca verdiğim siteleri ayrı ayrı bir çok sitede denediğimi bilmenizi isterim. Şimdi bu firmalar nelermiş bakalım.

Adsense Alternatifi Siteler İçin İnceleme Linklerim

Wordego

Bu firma ile tanışma zamanım oldukça eskiye dayanıyor. Yaklaşık bir ay kadar kullandım. Ancak o kadar kötü verim aldım ki kaldırdım. Daha sonrasında aradan biraz zaman geçtikten sonra altyapı çalışmalarından sorunlar olduğu ve güncellemeler ile daha verimli olacağını söylediler. Bu dediğim zaman tabi 2 seneden fazla olmuştur. Hatta yakın zamanda firmanın merkezini Kocaeli Bilişim Vadisi’ne taşıdılar. Bunun dışında ABD, Dubai ve Bakü temsilcilikleri de bulunmakta.

Asıl meseleye gelirsek firma hem gösterim hemde tıklama bazlı kazanç sağlıyor. Peki ne kadar kazandırıyor bir bakalım. Yaklaşık bin gösterim başına 0.15 TL ve 0.20 TL arası kazandırıyor. Tabi ki rakam sitenizin durumuna göre değişebilir. Tıklama konusunda ise reklamı kullandığım sitede %0.20 tıklama ortalaması vardı. Bu durumda 0.08 TL bazende 0.1 TL kadar veriyordu.

 • Ödemenizin geçerli sayılabilmesi için reklamın en az %50’sinin bir saniye kadar görüntülemesi gerekmektedir. Yani bu durumda sitenize gelen ziyaretçi sayısı ile reklam sayımı aynı olacak değil. Örneğin 1000 kişi gelmiş olabilir ancak reklam sayımı 700 olabilir. Bu durumda demek ki 300 ziyaretçi reklam görüntüleme kriterini yerine getirmemiş.
 • Hesabınızda biriken kazancınızı almanız için ise koyulan şart 100 TL, Euro veya Dolar  olmasıdır. Ayrıca bilmeniz gereken diğer nokta ise ödemeler 45 günlük vade ile yapılmakta.
 • Diğer önemli husus kesintiler ise toplam kazancınızın %20’si kadardır. Ayrıca varsa havale masrafı da sizden kesilmektedir. Bu durumda 100 TL çekmek isterseniz size havale masrafınız yoksa 80 TL yatacaktır.
 • Adsense alternatifi siteler arasında sunduğum Wordego sistemine kayıt için Wordego Yayıncılar sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

ReklamStore

İstanbul merkezli bir firmadır. Aynı zamanda İsrail ve Dubai ofisleri de bulunmakta. Açıkçası nedendir bilmem bu firmaya fazla ısınamadım. Çok kısa süre kullandım. Firmanın tek güzel tarafı ödeme alt limitinin 30 TL olmasıdır. Şuanda bu firma ile doğal olarak çalışmıyorum. Hatta bu yazıyı yazarken son güncel duruma bakmak istedim. Şikayetvar.com sitesinde bulunan bir şikayet dikkatimi çekti. Arada bu tarz sorunlar yaşayanlar oluyor hala demek ki. Bu normal sayılabilir. Aşağıdaki görseli bu şikayetten aldım. Sonuç olarak hit durumu yüksek değilse kazanmanız tüm sistemlerde zor.

ReklamStore Kazanç Tablosu
ReklamStore Kazanç Tablosu
 • Firma ödemelerini 30 günlük vade ile yapmaktadır.
 • Yine sizden kazancınızın %20 kesip vergi masraflarını ödemektedir. Genel olarak ayın sonuna doğru ödeme yapıyorlar.
 • Yaklaşık bin gösterime normal şartlarda 0.10 TL ödeme yapıyor. Kullandığım sitede tıklama ortalaması 0.16 ve tıklama kazancı 0.08 TL oluyordu.
 • Adsense ile birlikte kullanabileceğiniz bir firma arıyorsanız ReklamStore sizin işinize yarayabilir.

Firmanın bir çok reklam yayınlama alanı buluyor. Sadece siteniz için değil. Display ve banner yayıncılığı için kayıt formu sayfasını ziyaret etmeniz yeterli.

Admatic

Admatic firması benim favori Adsense alternatifi siteler listemde en önemlisi diyebilirim. Gerek verdiği güven gerekse verdiği ücret bakımında bu sektörde kendi kolunda gözde firmadır. Firmanın merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunuyor.

 • Ödemeleri genelde ayın sonuna doğru 25 ile 30’u arasında yapıyorlar. Bazen ise mesela Bayram gibi özel günlerde erkende ödeme yaptıkları olmadı değil. Bu durum yayıncılara bir jest olarak görülebilir.
 • Firma sadece gösterim bazlı kazanç sağlamaktadır. Yani reklam tıklaması size kazanç sağlamaz.
 • Firma konusunda ise öne çıkan bir şikayet bulunuyor. Konu ise firmanın gösterim sayımlarını düzgün yapmadığı yönünde. Oysa bu şikayeti yapanlar genel olarak sistemin çalışma şeklini bilmiyorlar. Şöyle ki siz bir reklam veren olarak bin gösterimlik anlaşma yaptınız diyelim. Admatic bu bin gösterimi yayıncılara sunuyor. O anda kimin sitesinde online görüntülenir ise reklam verenin kredisinden düşülüyor. Yani sizin ziyaretçi sayınız kadar gösterim yapılmıyor. Şikayet konusu kısaca budur. Eğer sabit gösterim yapılsa dedikleri doğru olurdu. Ancak anlattığım gibi sabit gösterim söz konusu değildir.
 • Yaklaşık bin gösterime 2 TL ücret vermektedir ki bu sektördeki en yüksek rakamdır. Bu nedenle çekinmeden kullanabilirsiniz.

Son olarak Admatic firmasından iyi bir kazanç beklentiniz varsa sitenizin hitinin yüksek olması gereklidir. Hemen Admatic üyelik formu doldurup başvuru yapabilirsiniz.

LinkWise

Merkezi Yunanistan olan LİnkWise firması Adsense alternatifi siteler listemde güveni ile yer almayı başardı. Bu site satış ortaklığı odaklı çalışmaktadır. Yani reklam gösterimi veya tıklaması size para kazandırmaz. Üstelik bu sistem için bir site sahibi olmanıza gerek yok. Yüksek kapasiteli bir sosyal hesabınız bile olsa güzel kazançlar elde etmek mümkündür.

 • Firma dediğim gibi komisyon yani satış ortaklığı yöntemi ile çalışır. Yaklaşık %14’e kadar kazanç sağlamanız mümkün.
 • Ödemeleri 30 günlük vade ile yapıyor.
 • En güzel yanı tanıtımını yapacağınız firmaları siz seçebiliyorsunuz. Bu zaten genel satış ortaklık sisteminde mevcut bir özellik.
 • Sanırım en çok hoşunuza gidecek kısım ise ödeme limitinin olmaması. Zamanı gelince hesabınızda ne varsa gönderiliyor.
 • Bu firmada tüm önerdiğim siteler gibi illegal olmayan site ve sosyal medya hesapları ile çalışmıyor.

Hemen yayıncı ağına katılmak için LinkWise başvuru formu doldurabilirsiniz.

ReklamAction

ReklamAction merkezi İstanbul’da bulunan bir firmadır. Oldukça uzun süredir çalıştığım bir firma. Bu nedenle güvenle size önerebilirim. Başta verdiğim ReklamStore firması ile bağlantılı firmadır.

 • Firma satış ortaklığı ile çalışmaktadır. Komisyon oranları oldukça değişkendir. Bir firmadan %35 alırken başka bir firmadan %4 gibi rakamlarla komisyon alma imkanı var.
 • Ödeme konusunda oldukça güvenilir bir firma olduğunu söyleyebilirim. Zaten ReklamStore ile bağlantılı olması yeterli güveni vermektedir.
 • Ödeme almanız için hesabınızda 100 TL birikmiş olmalıdır. Ayrıca 45 gün vadeli ödeme yapmaktadır.

Hemen ReklamAction başvuru formu doldurarak sisteme katılabilirsiniz.

Adsense Alternatifi Siteler: OdaklıPazar

Bu firmanın merkezide İstanbul’da bulunmaktadır. Yine bir önceki önerim gibi satış ortaklığı sistemi ile çalışmaktadır. Firmada genelde dijital ürünlerin satışı yapılmaktadır. Bu firma ile hem satıcı hemde ürün sahibi olarak çalışıyorum. Ürün sahibi olarak oldukça az kazandırdığını bilin. Mesela 59 TL olan bir ürünümden %40 komisyon verdiğim şekilde elime ulaşan 16,5 TL oluyor. Yani ürün sahibi olarak girmek için biraz daha düşünün derim.

 • Bununla beraber satış ortaklığı olarak iyi kazandırdığını söyleyebilirim. Komisyon oranları %35 ile %70 arası değişmektedir.
 • Paranızı alabilmeniz için hesabınızda 50 TL birikmiş olmalıdır. 14 günde bir ödeme yapılmaktadır. Uzun süredir çalışıyorum ödeme konusunda sıkıntı yaşamadım.
 • Satış ortaklığı olarak kesinlikle çalışmanızı öneririm.

Hemen OdaklıPazar üyelik formu doldurup sisteme dahil olabilirsiniz.

Adsense Alternatifi Siteler: Ligatus

Almanya merkezli bir firmadır. Yaklaşık olarak 4 yıl önce ülkemiz pazarına giriş yaptı. Ligatus, Adsense alternatifi siteler listemde yer alması ise verdiği güven ile alakalıdır. Bu firma Adsense gibi bir seçicidir. Genel olarak kendisi site sahiplerine çalışma teklifinde bulunuyor. Yani doğal olarak sitenizin ziyaretçi sayısı yüksek olmalıdır. Tabi bunun dışında sizde başvuru yapabiliyorsunuz. Hatta siteniz kurumsal ise kabul edilme ihtimaliniz artıyor. Hatta müşterimin sitesi medya sektöründe kurumsal site olduğu için kabul edilmişti.

 • Reklam seçeneği ise yazı sonlarında gördüğümüz native reklam yöntemini sunuyor. Üyelik panelinden widget oluşturuyor ve sonrasında bu kodları sitenize ekliyorsunuz hepsi bu kadar. Olur da sitenize uygun bir reklam yoksa o zaman sitenizdeki içerikleri gösteriyor. Yani sitenizin yapısını bozmamaktadır.
 • Ödeme için kesin bir zaman yok. Ödeme limitine ulaşınca talep ediyorsunuz. Ödeme limiti ise 100 TL olarak belirlenmiş.

Yazımın başında dediğim gibi Ligatus biraz seçici. Dilerseniz kendiniz hemen Ligatus iletişim sayfasından sitenizin incelenmesini talep edebilirsiniz.

Adsense Alternatifi Siteler: Adcash

Bu firma Adsense alternatifi siteler arasında en çok tercih edileni. Bu firma ile tanıştığımda ülkemizde ofisi yoktu ve sanırım halen yok. Ofis kurmak yerine bir kaç Türk vatandaşını eğitip piyasa yapmışlar. Forumlarda bu konu hakkında içerikler görebilirsiniz. Firma Fransızlar tarafından 2009 yılında Estonya’da kurulmuş. Bir çok ülkede hizmet vermektedir.

 • Üç çeşit reklam yöntemi sunuyor. Pop under,  banner ve video şeklindedir. Pop under dediğimiz olay ise ziyaretçi siteye girer ve sitede bir yere tıkladığında açılan reklam modelidir.
 • Kazançlar ise bin gösterim başına ödeme şeklinde yapılıyor. Kesin bir rakam yok duruma göre değişmektedir. Şöyle ki 10k yani on bin gösterim için 100 Euro verdiği oluyor.
 • Firma para birimi olarak Dolar veya Euro kullanıyor. Ödemeleri genelde 1’i ile 10’u arasında yapıyorlar. Bu arada ödeme limiti 100 Euro olarak belirlenmiş.
 • Ödemenizi banka havalesi ile kesintisiz alabiliyorsunuz.
 • Başvuru için hemen Adcash başvuru formu doldurabilirsiniz.

Size bu yazımda kullandığım Adsense alternatifi siteler hakkında bilgi verdim. Bunların dışında Gelir OrtaklarıAdnow, Clickbank, Clickbetter, Bidvertiser ve ClickMerkez gibi sistemleri de inceleyebilirsiniz. Son olarak sizlere önerilerimi belirtmek istiyorum. Öncelikle hedef kitleniz Türkiye ise yerli reklam firmaları ile çalışmanızı öneriyorum. Neden derseniz iletişim yönünden ve reklam kaynağı bakımından aradığınızı bulabilirsiniz. Yabancı siteler ne yazık ki yüksek vergiler ve masraflar yüzünden ülkemiz reklam sektörünü pek tercih etmezler. Ayrıca bu durum sizin kazancınızın da az olmasına neden olur. Eğer yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca beni Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

6 Comments

Sende Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.