Backlink Sorgulama Siteleri

Bir web sitesi veya blog sahibi iseniz backlink sizin için hayati önem taşımaktadır. Bilmeyenler için backlink nedir diye kısaca açıklamak isterim. Backlink kabaca bir sitenin başka bir siteye link vermesi, referans göstermesi olayı diyebiliriz. SEO‘nun temelini oluşturan backlink sisteminden istediğiniz sonucu almanız için belirli püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Bu konuda ise doğru analiz için backlink sorgulama siteleri işimizi görecektir. Elbette %100 kesin sayıyı veren bir sistem görmedim. Ancak sizinle paylaşacağım backlink sorgulama siteleri en yakın sonuçları vermektedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Şimdi başlıklar halinde hangi web sitelerini kullanabiliriz bir bakalım.

Backlink Sorgulama Siteleri Monitorbacklinks
Backlink Sorgulama Siteleri Monitorbacklinks

Backlink Sorgulama Siteleri: Monitor Backlinks

Basit ve kullanışlı bir sonuç almak için ilk önerim Monitor Backlink sitesi olacaktır. Sitenin kullanımı oldukça sadece ve verdiği sonuçlarda oldukça iyi diyebilirim. Hızlı ve pratik şekilde backlink sorgulamaya ihtiyacınız var ise bu site fazlasıyla işinizi görecektir. Bir de hatırlatmak isterim ki %100 sonuç vermemekle birlikte istenilen sonuca yakın bir değer verdiğini bilin. Dilerseniz hemen monitorbacklinks.com adresinden sorgulamaya başlayabilirsiniz.

Backlink Sorgulama Siteleri Ahrefs
Backlink Sorgulama Siteleri Ahrefs

Ahrefs Sorgulama Sitesi

Ahrefs sitesi verdiği sonuçlar ile %100 doğruluğa yakın olan en iyi analiz sitelerinden biri diyebilirim. Uzun zamandır kullanmaktayım. Bununla beraber son yıllarda ilgimi çeken özelliği ise talep doğrultusuna göre şekil değiştirmesi. Yani ücretli üyeliklere daha fazla değer verdiğini hissettiriyor. Bu nedenle bir firma ve ajans iseniz kesinlikle ücretli versiyonunu kullanın derim. Dilerseniz hemen ahrefs.com adresinden üyeliğinizi oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Backlink Sorgulama Siteleri Majesticseo
Backlink Sorgulama Siteleri Majesticseo

Backlink Sorgulama Siteleri: Majestic Seo Sitesi

Elbette bu sitede hiç şüphesiz istediğiniz sonuca yakın dönüşümleri veren sitelerin başında gelmekte. Ancak kurulum itibari ile tüm bu sitelerin amacı para kazanmak. Bu nedenle Ahrefs sitesinde karşılaştığım durum bu site içinde geçerli Gördüğüm kadarı ile Majectic Seo sitesi de aynen Ahrefs sitesi gibi ücretli kullanıcılarına ayrım yapmakta. Uzun süre kullanımınız sonucu eminim sizde bu durumu hissedeceksiniz. Her ne kadar ücretli versiyonu olsa da kişisel web sitesi veya blog sahibi iseniz ücretsiz versiyonu işinizi görecektir. Dilerseniz hemen majestic.com adresinden üyeliğinizi oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Open Site Explorer Sitesi

Veri tabanı bakımından en güçlü analiz araçlarından biri olduğunu söyleyebilirim. Listemde yerini almasının nedeni ise arkasındaki kuruluş. Open Site Explorer sitesini SEOMoz desteklemektedir. Yani konusunda uzman ve global hizmet veren SEO ajansı desteği olması nedeni sizlere öneriyorum. Ayrıca veri tabanı bakımından da bu siteyi oldukça kullanılası bulmaktayım. Çok sık kullanmasam da zaman zaman ihtiyaçlarıma cevap verdiği için kişisel site sahiplerine önerebilirim. Daha önceleri opensiteexplorer.org adresinde hizmet veren site şimdilerde Moz resmi sitesinin alt sayfası olarak sunulmakta. Yukarıdaki adreste www.moz.com/link-explorer linkine yönlendirmektedir. Dilerseniz hemen moz.com/link-explorer adresinden analize başlayabilirsiniz.

Link Research Tools Sitesi

Birden çok SEO aracını tek bir yerde isterseniz size önerim Link Research Tools olacaktır. Yani backlink sorgulama olayından Serp sonuçlara kadar tüm parametreleri analiz edebilirsiniz. Ücretli versiyonu olduğu gibi ücretsiz olarak dört adet hizmetini de sunmaktadır. Geniş bir parametrik yapıya sahip olması nedeni ile listemde yer almaktadır. Dilerseniz hemen www.linkresearchtools.com adresinden yararlanabilirsiniz.

Sizlere bu yazımda kullandığım backlink sorgulama araçlarını paylaştım. Sonuç olarak SEO sektörü her geçen gün gelişmekte ve yeni analiz siteleri ortaya çıkmakta. Bununla beraber kritik analizler için ücretli bir sistem kullanmak neredeyse zorunlu. Eğer siteniz işiniz değil ise ücretsiz versiyonlar işinizi görecektir. Bununla beraber çeşitli forum sitelerinde ekonomik fiyata ortak hesap kullanım hizmetleri satışlarından yararlanabilirsiniz. Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca beni Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.