Ekonomik E-Ticaret

Dünyada bir çok firma artık satışlarını internet üzerinden yapmaktadır. Bu durum ülkemiz açısında gelişme aşamasındadır. Bu bağlamda da ülkemiz e-ticaret açısından oldukça makul bir pazar halini almıştır. Bu neden ekonomik e-ticaret sitesi kurma gereksinimleri artmıştır. Ülkemiz de bir çok insan internetten alış-veriş yapma tecrübesine sahip olmamakla birlikte ön yargıyla yaklaşmaktadır. Tabi bu konuda haksız sayılmazlar. Çünkü bir çok dolandırıcılık haberini tv ve gazetelerde görmekteyiz. Büyük veya duyulmamış bir siteyseniz sizden alış-veriş yapmazlar yani. Tüm bunları düşündüğümüzde ülkemizde bir alış-veriş sitesi kurmak ne kadar mantıklı görünüyor değil mi ! Bununla beraberde oldukça yüklü bir sermaye gereksinimine ihtiyacınız olacaktır.

Neden Çok Sermaye Gerekir?

E-ticaret işi çok kazandırmanın yanında oldukça  yüklü bir sermaye gerektirir. En basit ülke çapında bir marka olacaksanız sadece TV reklamlarınız belki milyonları bulur. Bunun yanında ürün tedarik hizmetleri, teslimat takipleri, müşteri ile iletişim için çağrı merkezi, ofis, depo vb. bir çok hizmete ihtiyacınız olacak ve bunlarda yüklü bir para demektir.
Bununla beraber bazı firmalar bu konuları aşarak küçük ölçekli işletme isteyenlere çeşitli imkanlar sağlamaktadır.

2014 Yılı E-Ticaret Kullanımı - Ekonomik E-ticaret Sitesi
2014 Yılı E-Ticaret Kullanımı – Ekonomik E-ticaret Sitesi

Ev Hanımı Ekonomik E-Ticaret Sitesi Kurdu!

Kulağa hoş geliyor değil mi? Peki ev hanımı bu iş nasıl yapıyor? Yukarıda bahsettiğim işlerin hiç birini yapmadan, yüklü bir sermayesi olmadan bir alış-veriş sitesi sahibi oluyor. Aylık olarak 3-5 bin arası bir kazancı oluyor tabi bu şimdilik…

Dediğim bu yöntemi size şu şekilde kısaca anlatmak istiyorum;
Bir Türk firması bize bu imkanı sunuyor. Sizden bir alan adı belirlemeniz isteniyor. (mesela www.benimdukkan.com gibi) Daha sonraki her şeyi firma kendisi yapıyor. Sizin adınıza site açılıyor, ürünler yükleniyor ve dilerseniz sizde ürün yükleyebiliyorsunuz. Siz sitenin tanıtımı dışında hiç bir şey yapmıyorsunuz yani. Firma kurduğu yapı sayesinde sizin adınıza ürünleri gönderiyor ve takibini yapıyor. Üstelik bu kurulum size binlerce liraya değil 500-600 TL gibi cüzi rakama ve taksit seçeneği ile sunuluyor.

BEDAVAYA SAHİP OLUYORSUNUZ

Nasıl bedava der gibisiniz! Şu şekilde olayı inceleyelim;
Sizin verdiğiniz para aslında ilk 10 gün en fazla ilk ayda zaten kazanıyorsunuz. Ortalama ilk başlangıç olarak 500-1500 arası kazanılıyor. Tabi bu sizin sitenizin tanıtımını yapmanıza bağlı olarak değişmektedir.
Öncelik olarak ücretsiz reklam yöntemlerini ve daha sonrada ücretli reklam yöntemleri ile kazancınızı arttırabilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için yorum kısmına yazabilir, iletişim bölümünden bize ulaşabilir veya firmanın resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Güncelleme: Firma sistemsel nedenlerden dolayı kapatılmıştır. Ekonomik şekilde kendi e-ticaret sitenizi kurmak istiyorsanız size önerim WordPress sistemini kullanmanızdır. Hazır yazılımlara nazaran birçok noktaya gerek yazılım gerekse görsel düzen olarak müdahale etme şansınız oluyor. Ayrıca yazılım bilginiz olmasa bile eklentiler yardımı ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz WordPress Başlangıç Rehberi sayfasından hemen sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bununla beraber güncel içeriklerimden haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

2 Comments

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.