İçeriklerinizi Yayımlayabileceğiniz Platformlar

İnternet ortamında artan web sitesi sayısı ve ziyaretçi çekme gereksinimlerini karşılamak adına içerik paylaşım platformları oluşumları ile karşılaşıyoruz. Bu platformlar hem SEO açısından hemde ziyaretçiler açısından oldukça önem kazanmış durumda. Site sahibi açısından bakıldığında, içeriğinizin doru kitleye ulaşmasını sağlayark ilgili trafiği sitenize çekme olanağı sağlar. Bu platformu kullananlar ise tek bir hesap üzerinden bir çok siteyi takip etme olanağı sunulur. Bu pratikliği nedeni ile her geçen gün kullanıcı sayıları artmaktadır. Bu yazımda sizelere içeriklerinizi yayımlayabileceğiniz platformlar hakkında bilgi vereceğim. Size sunduğum siteler benimde kullandığım ve gerçekten verim aldığım platformlar olduğunu bilin.

Papiroom Platformu

2014 yılında beta yayını ile hayatımıza giren Papiroom, gazetenin kişisel hali sloganı ile herkese sanal yayımcılık imkanı veriyor. Üye olarak kendinize ait bir sanal gazete çıkarabiliyorsunuz. Takipçileriniz oluyor, okuyucular içeriklerinize yorum yapıyor ve size mesaj gönderebiliyorlar. Yakın zamanlarda yayımcılara kazanç sağlacak reklamcılık hizmeti ekleneceğini biliyorum. İzmir merkezli yerli bir platform olduğunu söylemeden geçmeyelim. Daha yolun başında olan bu platform için şimdiden dilediğiniz adları almanız iyi olur. Ayrıca benim Papiroom sayfama buradan ulaşıp, takip edebilirsiniz.

içeriklerinizi Yayımlayabileceğiniz Platformlar: Bundle Platformu

Yabancı paylaşım platformu olan uygulama ilk zamanlarda haber uygulaması olarak hizmet veriyordu. Ancak zamanla ihtiyaca yönelik değişim yaparak genel paylaşım platformu halini alış durumda. Bir çok konuda 9 bine yakın kaynak sunmaktadır. Sizde bu kaynak siteler arasında yerinizi alabilirsiniz. Yapmanız gereken ise publishers[at]bundletheworld.com adresine sitenizin linkini göndermektir. Görüldüğü gibi oldukça basit. E-mail gönderimi sonrasından size bir kaç gün sonra sitenizi şu kategoriye ekledik gibi bir e-mail gelecektir. Bundan sonrasında ise siz sitenize içerik girdikçe Bundle platformunda otomatik olarak yayınlanacaktır. İşte içerik üreticileri için en güzel yanı bu olsa gerek… Bu arada unutmadan uygulamayı indirdiğiniz zaman My Bundle kısmında “kaynak ekle” yazan yere tıklayarak Alia Rior Blog olarak beni de ekleyebilirsiniz.

içeriklerinizi Yayımlayabileceğiniz Platformlar: Stumbleupon (Mix) Plaformu

Bu platforma kesinlikle içeriklerinizi eklemenizi öneririm. Platforma üye olarak sayfalarınızı tek tek eklemeniz gerekli. Şimdilik Türkçe desteği yok ancak o kadar karış olmadığını bilin. Google Translate bile işinizi görebilir. Kullanıcılar için şimdilik günde en fazla on sayfa ekleme izni vermekte. Bu platformu bir çeşit websurfing olarak düşünebilir. İçeriklerinizi eklersiniz diğer kullanıcılar beğenir ve paylaşır. Bunun sonucunda ise size ziyaretçi olarak gelir. Aliarior.com için yeni başladığım bu platform size hatrı sayılır bir ziyaretçi kitlesi kazandırabilir. Unutmadan benim profilime buradan ulaşarak içeriklerimi paylaşabilir ve beğenebilirsiniz.

Flipboard Platformu

Kullanıcı ve içerik paylaşımı konusunda oldukça zengin bir platformdur. İçeriklerinizin kalitesine göre belirli bir takipçi kitlesi yakalayarak sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Bir çeşit sanal dergi adında kategoriler belirliyorsunuz ve içeriklerinizi bu kısımlarda paylaşıyorsunuz. En güzel tarafı ise kolay şekilde içeriğinizin tanıtım metni ve linkini girip yayımlamanız. Ayrıca ziyaretçi içeriğe tıkladığında direkt olarak sitenize yönlendirilmektedir. Bu nedenle oldukça talep gören bir içerik paylaşım platformudur. Türkçe olarak hizmet vermesi tüm kesime hitap etmesi açısından oldukça önemli. Kısaca bu platform üzerine düşerseniz sitenizin ziyaretçi sayısını iyi derecede arttırmanız mümkün. Son olarak buradan benim profilime ulaşarak takip edebilirsiniz.

içeriklerinizi Yayımlayabileceğiniz Platformlar: Diigo Platformu

İçerik paylaşımından ziyade imleme platformu olan Diigo sitesi SEO açısından sitenize katkı sağlayacaktır. Üye olup, giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan + kutucuğuna tıklayarak içerik linkinizi ekleyebilirsiniz. Yabacı bir site olması nedeniyle fazla bir ziyaretçi sitenize gelmeyebilir. Ancak SEO konusunda sitenize kesinlikle katkısı olacaktır. Buradan benim profilime ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.

Sizlere genel olarak pek bilinmeyen veya kullanılmayan içeriklerinizi yayımlayabileceğiniz platformlar hakkında bilgi verdim. Hatta Diigo benzeri Folkd platformu hakkında da bilgi verecektim ancak paylaşım yapımında sitede sorunlar olduğundan yer vermedim. Sonuç olarak yukarı verdiğim platformları aktif olarak kullanmanız size büyük artılar sağlayacaktır.

Bunun yanında en çok bilinen sosyal medya araçlarını aktif olarak kullanarak ciddi şekilde ziyaretçi kazanabilirsiniz. Sizin de kullandığınız ve iyi derecede sonuç aldığını platformlar varsa bir makale yazarak veya yorum kısmına yazarak paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.