Nasıl Değer Katmalısınız?

Bir ürün ortaya çıkardınız ve sıra geldi pazarlama safhasına peki bu nasıl olmalı?
Müşterileriniz sizden çok ürünle ilgilenmeli ki ürünün işlerine yarayacağını anlamalıdırlar. Siz bu basamakta ürün tanımında benim ürünüm, benim yöntemim vb. benlik belirten yollardan uzak durmalısınız. Bu tutumunuz müşteri gözünde ” egosunu tatmin eden satıcı” imajı verecektir. Pazarlamada daima müşteriye oynamalıdır ve müşteri merkezli pazarlanmalıdır. Aksi taktirde olacak işi de engellemiş olacaksınız.
Yapmanız gereken oldukça basit aslında ;
  • Öncelikle Müşterilerinizi Tanıyın 

Müşerilerinizi tanımanız geleceğiniz açısından oldukça önemlidir. Bu sayede onların tam olarak ne istediklerini bilir ve yeni ürünlerinize bu yönde katkılar sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizi tanıma yollarına gelirsek, internet ortamında yapacağınız anketler, hatta sohbetler, forum yazıları vb. yollarla tanıyabilirsiniz.

  • Tanıtımda Müşteri Ön planda Olmalı

Bir ürün tanıtımında sizden çok karşı tarafı yüceltmeli onun hakkında ürünün nasıl işine yarayacağı yönünde tanıtım yapılmalıdır. Yani işin merkezinde müşteri olmalıdır. Ürünlerinizle müşteriye değer katılacağını anlatmalısınız. Bu yöntemi ise en iyi şekilde yapmanın yolu forumları, çeşitli siteler, sosyal medya ve e-mailleri kullanabilirsiniz. Özellikle içerik pazarlama ile oldukça iyi sonuçlar alacaksınız. İçerik yazılarınızı paylaşabileceğiniz önerilerimiz için bana ulaşabilirsiniz.
Sonuç olarak içerikleriniz müşterilerinize değer katmalı ve bu sayede hem satışlarınız artacak hemde sürekli bir müşteri kitlesi elde etmiş olacaksınız..

Sende Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

***Sizde Freelance Destek Eğitimi İle Online İşinizi Kurmak İstemez misiniz?***DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN
+