Nasıl Değer Katmalısınız?

Bir ürün ortaya çıkardınız ve sıra geldi pazarlama safhasına peki bu nasıl olmalı? Yani müşterinize değer katmalısınız. Müşterileriniz sizden çok ürünle ilgilenmeli ki ürünün işlerine yarayacağını anlamalıdırlar değil mi? Siz bu basamakta ürün tanımında benim ürünüm, benim yöntemim vb. benlik belirten yollardan uzak durarak yapmalısınız. Aksi durumda tutumunuz müşteri gözünde “egosunu tatmin eden satıcı” imajı verecektir. Pazarlamada daima müşteriye oynamalıdır ve müşteri merkezli pazarlanmalıdır. Aksi taktirde olacak işi de engellemiş olacaksınız.
Yapmanız gereken oldukça basit aslında ;

Müşterinize Değer Katmalısınız Ama Önce Öncelikle Müşterinizi Tanıyın

Müşerilerinizi tanımanız geleceğiniz açısından oldukça önemlidir. Bu sayede onların tam olarak ne istediklerini bilir ve yeni ürünlerinize bu yönde katkılar sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizi tanıma yollarına gelirsek, internet ortamında yapacağınız anketler, hatta sohbetler, forum yazıları vb. yollarla tanıyabilirsiniz.

Müşterinize Değer Katmalısınız Bunun İçin Müşterinizi Tanıyın
Müşterinize Değer Katmalısınız Bunun İçin Müşterinizi Tanıyın

Tanıtımda Müşteri Ön planda Olmalı

Bir ürün tanıtımında sizden çok karşı tarafı yüceltmeli onun hakkında ürünün nasıl işine yarayacağı yönünde tanıtım yapılmalıdır. Yani işin merkezinde müşteri olmalıdır. Ürünlerinizle müşteriye değer katılacağını anlatmalısınız. Bu yöntemi ise en iyi şekilde yapmanın yolu forumları, çeşitli siteler, sosyal medya ve e-mailleri kullanabilirsiniz. Özellikle içerik pazarlama ile oldukça iyi sonuçlar alacaksınız. Sonuç olarak içerikleriniz müşterilerinize değer katmalı ve bu sayede hem satışlarınız artacak hemde sürekli bir müşteri kitlesi elde etmiş olacaksınız.

Son olarak Müşteri Dönüşüm Oranı Nasıl Arttırılır? başlıklı yazıma da göz atmanızı öneriyorum.

İçeirğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bununla beraber güncel içeriklerimden haberdar olmak adına dilerseniz Instagram, Facebook ve Twitter sayfalarımdan beni takip edebilirsiniz.

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.