SEO Eğitimi Tavsiyesi

Gelişen teknoloji ile beraber reklam maliyetleri de hızla artış gösterdi. Bu durumda kişiler ve firmalar sitelerinin arama motorlarında reklam verilmeden organik olarak üst sıralara çıkarmanın yollarını aradılar. Bu arayışın sonu ise bizleri SEO’ya çıkardı. SEO yani arama motoru optimizasyonu sayesinde yüklü reklam maliyetlerinden kurtulmanın yanı sıra kalıcı olarak üst sıralara çıkılabildi. Elbette bulunduğunu sektör rekabeti ve halen reklamların devam ettirilmesi işleri biraz zorladı. Bu durumda ise SEO çalışmalarına harcadığımız giderlerden bile kısmamız gerekti. Bu durumda yapılacak en iyi yol ise SEO eğitimi almak gerekti. İster kurumsal ister kişisel site sahibi olun SEO konusunda bir eğitim almak artık zorunluluk oldu. Bu nedenle sizlere ekonomik ve bitirme sertifikası sunan eğitim platformu UDEMY’nin SEO eğitimi önerilerimi paylaşacağım.

SEO Eğitimi Neden Gereklidir?

Günümüzde rekabetin artması ile SEO önemli bir konuma geldi. Bu durumda ise SEO çalışmaları için verilen emek ve stratejilerin oluşturulması ek masraflar doğurdu. Bunun sonucunda ise kaliteli bir SEO uygulaması binlerce liraya yapılır hale geldi. Her kurum veya kişi bu bütçenin altından kalkamayacağı için daha ekonomik ve güncel çözümler aramaya başladı. Sonuç ise online eğitimlerin olduğu görüldü. Online eğitimler sayesinde çalışanlara veya site sahiplerine güncel SEO eğitimleri verilebilir hale gelmesi masrafları azaltıcı bir rol üstendi. Şuan ise dileyen herkes online platformlar sayesinde SEO eğitimi alabilir hale geldi.

SEO bilgisine sahip olmak demek sitenizin kullanıcı dostu ve arama motorlarına uygun hale getirebilirsiniz anlamına gelmekte. Bu durum hem ekonomik olarak hem de site güvenliği olarak kafanızın rahat olmasını sağlayacaktır. SEO eğitimi önerilerim için Udemy.com‘u seçme nedenim ise güncel ve kaliteli eğitimleri sunmasından kaynaklıdır. Ayrıca zaman zaman eğitimcilerin haricinde sistemin yaptığı indirimler ile oldukça ekonomik şekilde eğitim alınabiliyor. Üstelik aldığınız eğitimlere ömür boyu ulaşabilir ve memnun kalmazsanız 30 gün içinde iade edebilirsiniz. Bu nedenle Udemy.com platformunu sizlere öneriyorum. Şimdi sırası ile SEO eğitimi önerilerime geçelim.

A-Z™ Profesyonel Dijital Pazarlama Eğitimi

Bildiğiniz gibi SEO söz konusu olduğu zaman Türkçe kaynak bulmak oldukça zor oluyor. Herkesin yabancı dili olmadığı için sorun olabiliyor. Ancak SEO kaynak itibari yabancı dil gerektirir. Bu nedenle SEO eğitimi önerilerim arasına yabancı eğitimleri de ekleyeceğim. Bu eğitimimize gelirsek bir Petra Akademi ürünüdür. Eğitimci ise dijital pazarlama konusunda uzman olan Burak Arslan’dır. Bu eğitimin içeriğinde SEO dahil diğer dijital pazarlama konularını da öğreneceksiniz. Eğitimin aldığı başarı puanı ve güncelleme tarihinin yeni olması listemde yer almasını sağladı. Eğitime sahip olmak veya içeriği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklamanız yeterlidir.

Yeni Başlayanlar için A’dan Z’ye SEO Eğitimi

Dijital pazarlama ve SEO alanında küçük çaplı bir araştırma yaptıysanız belki Enes Usta ismi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı olan Enes Usta 6 yıldan fazladır bu sektörde hizmet vermektedir. Gerçek manada SEO konuna meraklıysanız ve bir temeliniz yok ise bu eğitim tam size göre diyebilirim. Şuan gördüğüm kadarı ile eğitim en son 2018 yılında güncellenmiş. Zaten SEO’nun mantığını anlattığı için arada geçen süredeki güncellemeler daha çok teknik bilgi gerektiren profesyonel seviye eğitim içeriğidir. Bu nedenle alacağınız bu SEO eğitimi ile kendi kişisel site veya bloglarınıza SEO uygulamasında bulunabilirsiniz. Bilgileri detaylı şekilde öğrenmeniz durumunda freelance olarak çeşitli forum ve pazarlarda SEO hizmeti bile verebilirsiniz. Bu eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sahip olmak için buraya tıklamanız yeterlidir.

SEO For WordPress [Beginners]

Yabancı SEO eğitimi olarak en iyilerinden biri olan bu eğitim WordPress için SEO eğitimi şeklinde dilimize çevrilebilir. Şuan gözlemlediğim kadarı ile 30 bine yakın bir öğrenci kaydı olmuş durumda. Zaten yorumları okuyunca eğitimin tatmin eder derecede iyi olduğuna siz de karar vereceksiniz. Bu eğitim seti sadece Google SEO hakkında değil Yahoo ve Bing hakkında SEO bilgileri içermektedir. Eğitim dili Türkçe değildir. Bunu önceden bilin ki sonra sorun yaşamayın. Eğitimcimiz ise Amerikalı Kent Mauresmo isminde bir uzmandır. Udemy üzerinde 10 farklı konuda eğitimi bulunmaktadır. Ayrıca 1995 yılından beri ajans olarak hizmet verdiğini söyleyebilirim. Eğitim hakkında daha fazla bilgi ve eğitimi temin etmek için buraya tıklamanız yeterlidir.

Technical SEO: 2-Second Website Load Speed In 1 Day

Alex Udemy üzerinde toplam 120 kursa ve 150 binden fazla öğrenciye sahip. 10 yılı aşkın bir SEO tecrübesi bulunan Alex bu eğitiminde SEO’nun teknik konular kısmında bizi bilgilendiriyor. Bu eğitim yeni sayılabilir ve şuan için 158 öğrenciye ve 4.6 derecesinde de puana sahiptir. Orta seviye eğitim sınıfında yer alan bu eğitim ile sizde işletmenize veya kendi sitenize oldukça katkı sağlayacak derecede SEO bilgisi edinebilirsiniz. Eğitimi incelemek veya eğitime katılmak isterseniz buradan bilgi alabilirsiniz.

Bu yazım da sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm UDEMY SEO eğitimi tavsiyelerime yer verdim. Eğitimleri almaktan çekinmeyin. Neden derseniz Udemy.com tamamen sizin yanınızda ve sizi destekliyor. Yani aldığınız eğitimi beğenmediğiniz taktirde 30 gün içinde geri iade edebiliyorsunuz. Bu oldukça önemli bir özelliktir. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca güncel içeriklerimden, kampanyalarımdan ve duyurularımdan haberdar olmak için siteme abone olabilir veya Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Sende Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.