Trafik Çekme Yolları

Genel itibari ile çoğu internet çalışanlarının gözünde iki seçenek mevcuttur. Ya ücretli trafik yada ücretsiz trafik yolları. Bana göre ise bunlara ek bir de anlaşmalı trafik dediğim bir yol daha var. Şimdi sırasıyla bunları örneklerle açıklamaya çalışalım;
  • Ücretsiz Trafik

Adından anlaşılacağı gibi herhangi bir ücret vermeden ancak zaman harcayarak elde edilen trafik yöntemidir. Bu yöntemde çeşitli bloglara, forumlara veya sosyal paylaşım platformlarına yazılarınız ve eklediğiniz ücretsiz hediyelerle sitenize trafik çekme yoludur. Genel olarak bu yolla bilinse de yaptığınız seo çalışması veya içerik konumlandırma da bu ücretsiz yöntemler içerisin de sayılabilir. Misafir blogculuk kavramı denilen yöntemle, sizde tanınmış bir bloğa konunuz hakkında içerik yazabilir ve içeriğinizde sitenize linkler vererek ücretsiz bir trafik elde etmiş olursunuz.
Burada bilinmesi gereken bu yöntem uzun vadede sonuç vermektedir. Yani hemen sonuç beklememelisiniz. Planlarınızı uzun vade için yapmalısınız.

  • Ücretli Trafik

Ücret kelimesinden de anlaşıldığı gibi belirli bir mebla ile yani para harcayarak sitenize veya bloğunuza trafik çekme yöntemidir. Büyük sitelere veya reklam platformlarına verdiğiniz reklamları tıklayan ziyaretçilerin sitenize gelme şeklidir.
Bu alanda en belirgin olan ve konusunda bir numara gözüyle bakılan en etkili sistem Google adwords sistemidir.
Bu yöntemin en güzel yanı ise sonucun hızlı ve kesin bir şekilde belirmesidir. Odaklı bir şekilde ziyaretçi çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

  • Paylaşımlı Trafik

Buraya kadar olan ücretli ve ücretsiz yöntemleri duymuşsunuzdur. Şimdi bahsi geçecek olan paylaşımlı trafik yöntemini belki ilk defa duyacaksınız.
Paylaşımlı Trafik adını verdiğim bu yolu özetlemeye çalışırsak;
Belirli bir konu hakkında çalıştığınız sizin gibi sitelerle anlaşarak karşılıklı reklam verme diyebiliriz. Sizin sitenizde verdiğiniz reklama karşılık karşı tarafın reklamı da sizin sitenizde yayınlamanızla elde edilen trafik yöntemidir. Burada dikkat etmeniz gereken anlaşma için seçtiğiniz sitedeki içeriklerin konu itibari ile sizin sitenizle tamamen aynı olmamasıdır. Sitenin ziyaretçi sayısı da oldukça önemlidir.
Genel itibari ile trafik elde etme yöntemlerini anlatmaya çalıştım. Sizde yorumlarınızla hangi yöntemi kullandığınız ve size olan faydalarını paylaşabilirsiniz.

Sende Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

***Sizde Freelance Destek Eğitimi İle Online İşinizi Kurmak İstemez misiniz?***DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN
+