PageRank Kaldırılınca Neler Olacak?

Bir zamanlar web site sektöründe özellikle reklam verirken en önemli etkenlerden biri olan PageRank değerleri geçtiğimiz nisan ayında sıfırlandı. Yani artık pek bir önemi kalmadı. Çünkü çok basit şekilde baktığımızda bir gün önce PageRank değeri 6 olan bir site, değeri 1 olan bir başka site ve diğer siteleri göz önüne aldığımızda hepsi PageRank değeri açısından sıfırlnmış oldu. Kısaca Google amca artık kafanız karışmasın hepsini temizledim ve pekte önemli bir kriter değildi” demektedir.

Bu arada Google SEO yeniliklerini Takip Edemiyorsanız başlıklı yazıma göz atmanızı öneririm. Böylece Google yeniliklerini yakından takp edebilme yöntemleri konusunda kafanızda fikir oluşabilir.

Peki Pagerank Kalkınca Neler Olacak?

  • Artık bu düzenleme ile tüm sitelere eşit bir olana sunulacak ve yeni kurulan sitelerede öncelik verilmiş olacaktır.
  • PageRank yerini TrustRank değerine bırakacak. Yani artık değer olarak artacak olan TrustRank olacaktır.
  • Değeri çok bilinmeyen Alexa, artık önemli bir pozisyona gelecek gibi.
  • Önceleri pek dikkate alınmayan belkide hiç duymadığınız domain Authority önemini arttıracak gibi,
  • Bildiğiniz gibi haclink diye bir illegal iş bölümü vardı. Bu ve buna benzer çalışmalar artık yapılamayacak diyebiliriz.
  • Özgünlüğün, Google’nin üstüne basa basa belirttiği bir belirleyeci özellik olduğu çok keskin şekilde belirlenmiş oldu. Yani bana doğru ol daima seninleyim, birlikte kazanalım demekte…

Özgünlük ve Sadece Özgünlük

Google bu son güncellemesi ile aslında herkes için eşit bir pazar oluşturmuş oldu. Süreklilik ve özgünlük google için vazgeçilmez olduğunu bir kez daha belirtelim. Aslında tüm bunlarla birlikte yani özgünlük ve süreklilik ile birlikte sitenizin hızı, içeriğin sadeliği ve kişilere ne kadar fayda sağladığı Google amca için oldukça önemli bir ayraçtır.

Size tavsiyem siz siz olun sitenize sadece içerik girmek için girmeyin. Özgün olun, faydalı olun ve yılmadan devam edin. Zamanla karşılığını göreceğinize emin olun…

Alt kısımdaki diğer konu başlıklarıda sizlere faydalı olabilir. İnceleyebilir ve yorumlarda bulunursanız sizlere daha iyi hizmet vermekle birlikte kendi kişisel gelişimim açısından faydalı olacaktır…

Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bunun dışında güncel içeriklerimden haberdar olmak adına Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

2 Comments

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.