En iyi WordPress Blog Teması Önerilerim

Daha önceki yazımda sizlere wordpress blog nasıl açılır öğretmiştim. Bu yazıma göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda ise sizlere seçmiş olduğum konu en iyi wordpress teması hangisidir? sorusu hakkında olacak. Öncelikle wp blog teması seçimi neden önemlidir? bu sorumuzun cevabına bakalım. Blog için elbette içerik oldukça önemli ancak tema konusuna gelince temel konulardan biridir. Bir binanın temeli gibi düşünün nasıl ki binanın içini istediğiniz gibi doldurun eğer temeli yoksa emekleriniz boşadır. Aynen bunun gibi SEO uyumlu olmayan wp blog temaları sitenizin düşmanıdır. Açıkça söylemek gerekirse gerçek anlamda profesyonel blog kurulumu için iyi derece kodlanmış bir tema seçmelisiniz ki bunun içinde ücret ödemek zorundayız. Elbette piyasada ücretsiz wp blog teması bulabilirsiniz. Ancak dediğim gibi profesyonel olmak istiyorsanız ücretsiz temalardan uzak durmalısınız. Şimdi sizler için seçtiğim blog temalarına bakalım.

Onepage Blog Teması

En İyi WordPress Blog Temaları – Onepage Wp Blog Teması

SATIN ALCANLI DEMO

Mükemmel şekilde kodlanmış ve oldukça başarı analiz puanlarına sahip MyThemeShop ürünü olan bu tema sizin aradığınız blog teması olabilir. Sadelik konusunda mükemmel bir örneklerden biri diyebileceğim bu tema Google PageSpeed Insights skor: Masaüstü 88| Mobil 79 değerlerine sahip yani hızlı bir tema ve SEO açısından da iyi derece kodlanmıştır.

Temanın bir dikkat çeken diğer özelliği ise eğer satış odaklı bir blog istiyorsanız özel bir satış sayfası oluşturmanıza olanak sağlamasıdır. Temanın önemli özelliklerinden biride 30 için geri ödemesi olmasıdır. Dilediğiniz kadar domain için temayı kullanabilir ve 7/24 destek alabilirsiniz. Blogdan para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa bu temayı rahatça kullanabilirsiniz. Temanın kullanımı oldukça basittir ve size tema alımından sonra mini ders niteliğinde dokümanlar kısmınız da video linki sunulacak. Bu link ile videoyu izleyerek kullanımı hakkında daha iyi bilgilere sahip olacaksınız.

Splash Blog Teması

En İyi WordPress Blog Temaları – Splash Wp Blog Teması

SATIN ALCANLI DEMO

En iyi wordpress blog teması önerilerimde ikinci sırayı yine MyThemeShop ürünü olan Splash teması aldı. Bu temayı verme nedenim ise kullanıcı bakımından değişik şekillerde kullanabilmesidir. Bir çok ücretli eklenti beraberinde verilmektedir. Dilerseniz güzel bir wp blog teması olarak kullanabilir veya dilerseniz alış-veriş sitesi olarak kullanabilirsiniz. Blog şeklinde test ettiğimizde hız olarak Google PageSpeed Insights skor: Masaüstü 84| Mobil 80 şeklinde ortalama bir hıza sahip olduğunu söyleyebilirim. Zaten verdiğim “demo” linkini incelediğiniz zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Yine yukarıdaki kullanım kuralları bu tema içinde geçerlidir. Dilerseniz bu temayı alır ve dilediğiniz bir kaç siteniz için farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Bütün detaylı özellikleri buraya yazmak isterim ancak yazı oldukça uzar ve sıkılabilirsiniz. Bu nedenle kısa kesiyorum. Detaylı özellikleri verdiğim “demo” veya “satın al” linklerinde bulabilirsiniz.

App Theme Blog Teması

En İyi WordPress Blog Temaları – App Theme Wp Blog Teması

SATIN ALCANLI DEMO

En iyi wordpress blog teması önerilerimde üçüncü sırayı yine bir MyThemeShop teması olan  App Theme wp blog teması aldı. Sadelik bakımında önerebileceğim bir tema olmasıyla beraber hız konusunda da oldukça iddialıdır. Şöyle ki Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 80 şeklinde test ettim. Ayrıca “demo” sayfasından test ederseniz değerlerin biraz daha düşük olduğunu göreceksiniz. Bu değerleri kendi hostumuza temayı yükleyip yaptığımız için aldığımız sonuçlar yüksek çıkmaktadır.

Kısaca sade görünümlü olsun ama bunun yanında da güncel bir görüntüye sahip olsun derseniz App Theme wp blog teması sizin aradığınız temadır diyebilirim. MyThemeShop temalarında geçerli olan ilk verdiğim temada saydığım kullanım koşulları bu tema içinde geçerli olduğunu söyleyebilirim.

Wise Mag – The Wisest AD Optimized Magazine Blog Teması

En İyi WordPress Blog Temaları – Wise Mag – The Wisest AD Optimized Wp Blog Teması

SATIN ALCANLI DEMO

En iyi wordpress blog teması önerilerimde dördüncü sırayı ise Theme Forest temalarından biri aldı. Genel itibari bana sorarsanız MyThemeShop temalarını tercih ederim. Ancak bu seçtiğim tema çok iyi olmasa da görünüm ve hız açısından işinizi görecektir. Temayı hız konusunda test ettiğimde Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 86| Mobil 79 şeklinde test ettim. Dediğim gibi “demo” linkinden inceleyerek görselliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca 6 aylık teknik destek hizmeti ücretsiz olarak tema ile birlikte verilmektedir.

Expert Theme Blog Teması

En İyi WordPress Blog Temaları – Expert Wp Blog Teması

SATIN ALCANLI DEMO

En iyi wordpress blog teması önerilerimde beşinci sırayı hoşuma giden ve profesyonel bir kod uzmanı tarafından yapılan Expert wp blog teması aldı. Bu tema yapılmadan önce dünyaca ünlü pazarlama blogları araştırılmış ve ne gerekiyorsa ona göre dizayn etmiş. Hız konusunda da oldukça iyi diyebileceğim bu tema pazarlama bloğu kurmak isteyenlerin seçeneği diyebilirim. Ayrıca yanında verilen eklentiler ile işinizi daha iyi yapabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Örneğin sayfanın yanında bulunan abonelik formu ile güzel bir liste oluşturabilir ve sitenizin ziyaretçilerine daha hizmet verebilirsiniz. Hız konusunda test ettiğimde Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 84| Mobil 73 gibi bir sonuç aldım ki bu yeteri kadar iyi olduğunu göstermektedir.

Şimdilik size yukarıda sunduğum temaları öneriyorum. Dilerseniz kendinizde MyThemeShop veya Theme Forest tema satış yerlerinden seçim yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz yorumlara göz gezdirmeniz ve mümkünse hız ve SEO testleri uygulamanız önemlidir.

Size sunduğum temalar 100% responsive, iyi derecede hızlı, mobil dostu, adsense optimizasyon uyumlu ve tamamı ile SEO uyumlu blog temaları olduğunu hatırlatayım.

Son olarak daha önce sizlere anlattığım wordpress blog nasıl açılır konulu yazımı buradan incelemenizi öneririm.

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.