En Hızlı ve SEO Uyumlu WordPress E-Ticaret Teması

Bu gün bir e- ticaret sitesi kurmaya kalksak binlerce lirayı sadece yazılım için harcarız. Ancak bunun daha ekonomik bir yolu var. Nedir derseniz tabi ki wordpress e ticaret teması derim. Evet worpdress bize bu imkanı sunuyor. Üstelik çok fonksiyonel ve profesyonel şekilde.

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar

Öncelikle daha önce yazdığım “wordpress blog nasıl açılır” hakkında yazımı okumanızı öneririm. Yazıma ulaşmak için tıklayın.

Bir sonraki okumanızı istediğim yazım ise “Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerkenler” konulu yazımdır. Yazıya ulaşmak için tıklayın.

Son önerim ise “SEO ve Doğallık” konulu yazımdır. Yazıya ulaşmka için tıklayın.

Yukarıdaki yararlı linkleri verdikten sonra konumuza devam edelim. Piyasada binlerce wordpress e ticaret temaları bulabilirsiniz. Üstelik ücretsiz olanlardan da bulma imknaınız var. Ancak profesyonel şekilde bir iş yapmak istiyorsanız wordpres e-ticaret teması seçimnde bir konuya dikkat etmemiz gerekir.

E ticaret temalrında en çok bakılan yönü tamamen görüntü diyebilirim. Oysa ki bu konu en son bakılacak durumda. Eğer temanız SEO uyumlu değil ve yeterince de hızlı olmaz ise işte o zaman temanızın görüntüsü süper olsada pek bir anlam ifade etmiyor. Bu aynen Ferrari aracın içine bir şahin motoru koymak gibi olur. Bu durumda ise e-ticaret siteniz sizde yarar sağlamaz.

Gerçekte izlenmesi gereken doğru yol ise görünüşü bir kenara bırakıp yukarıdaki saydığım konulara dikkat ederek uygun bir tema almaktır. Taviz verilmemesi gereken birinci konu hız diğer konu ise SEO dur. Bende bu kriterlere uygun olarak bulduğum wordpress e ticaret temalarını paylaşıyorum.

WooPress – WordPress E-Ticaret Teması

WooPress WordPress E-Ticaret Teması

SATIN ALCANLI DEMO

Theme Forest ürünlerinden olan bu wordpress ürün satış teması size önerebileceğim ilk temadır. Temanın yalın hali süper hızlı diyemesem de ufak ayarlamalar ile çok iyi noktalara taşınabiliyor. En iyi wordpress e-ticaret temaları arasında size sunmamın neden ise kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması ve alışılmışın dışında bir sadelik ile kolay alış-veriş imkanı tanımasıdır. Temanın hız skorlarını incelediğimde ise

Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 82 – Mobil 62
Pingdom Website Speed Skoru: 97

sonuçlarını aldım. Eğer sizde sınırlı bir bütçe ile profesyonele yakın bir e-ticaret sitesi istiyorsanız bu tema önerimi inceleyin derim. Temayı buradan inceleyebilirsin.

EMaxStore – WordPress Eticaret Teması

EMaxStore WordPress E Ticaret Teması
EMaxStore WordPress E Ticaret Teması

SATIN ALCANLI DEMO

En iyi wordpress e ticaret teması önerilerimde ikinci sırayı My Theme Shop ürünü olan EMaxStore teması aldı. Bu sitenin ürünlerini sevmemin en önemli nedeni SEO uyumlu ve hız konusunda gerçekten çok iyi ürünler sunmasıdır. Temayı hız konusunda analiz ettiğim de ise

Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 91 – Mobil 81
Pingdom Website Speed Skoru: 95

sonuçlarını aldım. Bir e-ticaret sitesi için uygun hız diyebilirim. Temayı buradan inceleyebilirsiniz.

Shoppy Store – WordPress E Ticaret Teması

Shoppy Store WordPress E Ticaret Teması

SATIN ALCANLI DEMO

En iyi wordpress eticaret teması listemin sonunda ise size Theme Forest ürünlerinden olan Shoppy Store temasını öneriyorum. Bu temayı önermemin nedeni fonksiyonel olarak bir çok sektör için alternatifler sunmasıdır. Hız olarak test ettiğimde ise

Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 77| Mobil 53
Pingdom Website Speed Skoru: 89

sonuçlarını aldım. Hatırlatmamda fay var hız testleri sonuçlarında çalıştığını host firmanıza göre ufak tefek değişiklikler olabilir. Demo linkinden incelediğinizde ne demek istediğimi sanırım daha iyi anlatabileceğim. Temayı buradan inceleyebilirsiniz.

Şimdilik size üç adet tema öneriyorum. İlerleyen zamanlarda talebe göre değişik konularda tema önerilerimi paylaşacağım.

2 Comments

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.