En İyi WordPress Kadın Teması

Sektörünüz veya isteğiniz doğrultusunda kadınlara hitap eden bir WordPress blog açmak veya site açmak isteyebilirsiniz.  Eğer böyle bir düşünceniz var ise öncelikle bu yazım ile karşılaştığınız için şanslı olduğunuzu belirteyim. İçeriğimde seçtiğim temalar hem SEO açısından hemde kadınlara hitap etmesi açısından oldukça etkili temalardır. Tema seçiminde SEO kadar dikkat ettiğim konu ise hızdır. Temanız hem mobil hemde masa üstü formatında hızlı olmak zorundadır. Aksi durumda Google sıralamalarında istenilen konuma ulaşmanız zordur. Bu nedenle seçtiğim temalar için SEO ve hız konusunda taviz vermediğimi bilin. Şimdi sizler için önerdiğimi WordPress kadın teması seçeneklerine başlıklar ve incelemeler halinde göz atalım. Öncesinde işinize yarayacağını düşündüğüm faydalı linkleri paylaşmak isterim.

WordPress Temaları Hakkında Yararlı İçerik Önerilerim

Blogging Fashion – WordPress Kadın Teması

Moda Teması Seçimi
Moda Teması Seçimi

İNDİRCANLI DEMO

Kadınlara yönelik moda, sağlık veya güzellik gibi konuları paylaşabileceğiniz bir WordPress kadın teması arıyorsunuz başlangıç olarak size Bloggin Fashion temasını önerebilirim. Kadın ve moda temasını en önemli fonksiyonlarını barındıran tema MyThemeShop tarafından üretilmiş ve sunulmuştur. Zaten biraz WordPress temaları hakkında araştırma yaptıysanız karşınıza çıkan ve en çok tavsiye edilen tema pazarlarından biri MyThemeShop‘tur. Genel itibari ile temalar son güncellemelere uygun ve hız konusunda ise tartışmasızdır. Zaten iyi olmayan veya kullanmadığım hizmetleri bu sitede bulamazsınız.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 90 – Mobil 77
 • Pingdom Website Speed Skoru: 98
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% ) – Yslow B (85%)

Temanın bir diğer özelliği ise size 6 farklı formda kullanım imkanı sağlamasıdır. Temanın demo kısmında inceleyebilirsiniz.

NewsPaper – WordPress Kadın Portal Teması

Kadın Portal Teması Önerisi
Kadın Portal Teması Önerisi

İNDİRCANLI DEMO

Bu tema ile oldukça çok karşılaştım. Bu nedenle inceleme gereği duydum. Aldığım sonuçlar oldukça tatmin edici olduğu gerekçesi ile sizlerle paylaşmak istedim. NewPaper teması kadın siteleri için neden çok tercih edildiğini anlamak zor değil aslında. Gerek SEO açısından uygunluğu gerekse hız konusundaki başarısı buna yeter sanırım. Ayrıca oldukça çok fonksiyonel olmasının yanında sadelikten yana olduğunu söyleyebilirim. En çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise bir çok sektöre hitap edebilmesidir. Mesela çok güzel şekilde haber sitesinde veya yemek tarifleri paylaşım sitesinde kullananları da görebilirsiniz. Bu tema sayesinde birden çok sitenize fonksiyonel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92 – Mobil 79
 • Pingdom Website Speed Skoru: 96
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% ) – Yslow B (86%)

Best – WordPress Kadın Teması

Wordpress Kadın Moda Teması Önerisi
WordPress Kadın Moda Teması Önerisi

İNDİRCANLI DEMO

Kadınlara hitap eden bir moda bloğu düşünüyorsanız size önerim Best teması olacaktır. Bu temada yine MyThemeShop tarafından üretilmiş ve sunulmuştur. Temanın en çok sevdiğim özelliği SEO ve Hız konusu dışında sadeliğe verdiği önemdir. Göze hitap eden ve oldukça sade bir görüm ile moda konularına en uygun WordPress kadın teması diyebilirim. Temada göz önüne çıkan özellikler ise SEO, hız, sadelik ve maksimum gelirdir. Maksimum gelir sağlanması için en iyi şekilde adsense kısımlarını optimize etmişler. Bununla beraber Best teması Woocommerce uyumlu olarak üretilmiş. Yani dilerseniz wordpress kadın portalı üzerinden e-ticaret işi de yapabilirsiniz. Böylece geliriniz maksimum seviyeye çıkacaktır. Bu nedenle kadınlara yönelik bir moda bloğu ve yanında kazancınızın da iyi olmasını hedefliyorsanız size önerim kesinlikle bu temayı listenize eklemeniz olacaktır.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 93 – Mobil 79
 • Pingdom Website Speed Skoru: 96
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% ) – Yslow B (84%)

Salvation – WordPress Kadın Blog Teması

Wordpress Kadın Bloğu Teması
WordPress Kadın Bloğu Teması

İNDİRCANLI DEMO

Bu temada yine MyThemeShop tarafından üretilmiş ve bizlere sunuluş. Temayı diğer temalardan ayıran en önemli özelliği ise yazılarınıza müzik ekleyebiliyor olmanızdır. Özellikle moda, hobi, güzellik gibi konularda en çok tercih edilen WordPress kadın teması olduğunu söyleyebilirim. Yine diğer önerdiğim temalar gibi sadece SEO ve hız değil diğer önemli olan sadelik ve işlevsellik bakımından da önem verilmiş. Salvation kadın blog teması bir çok blogda kullanıldığı gibi bende müşterilerime bu temayı seçmeleri yönünde tavsiyelerde bulunuyorum. Bu nedenle sizlere de gönül rahatlığı ile önerebiliyorum. Tema araştırma listeniz için kesinlikle inceleyin derim.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92 – Mobil 76
 • Pingdom Website Speed Skoru: 93
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% ) – Yslow B (87%)

NewsOnline – WordPress Kadın Teması

Kadın teması
Kadın Teması

İNDİRCANLI DEMO

Güzin abla teması dediğim bir diğer önerimde NewsOnline temasıdır. Bu temayı özellikle kadınların sohbet ve ilişkiler üzerine hazırlanan sitelerde gördüm. Amacına oldukça hitap ettiğini söyleyebilirim. Ayrıca MyThemeShop ürünü olduğunu da belirteyim. Bir diğer güzel yanı ise size değişik 5 ayrı tasarımla gelmesidir. Yani dilerseniz kadın ilişkileri üzerine sitenizde kullanabilir veya dilerseniz yemek tarifleri sunan sitenizde kullanabilirsiniz. Temaların fonksiyonları ve hitap ettikleri alanlar oldukça geniş yani. Dilerseniz hemen demo kısmında göz atabilirsiniz. Böylece ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 91 – Mobil 78
 • Pingdom Website Speed Skoru: 91
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% ) – Yslow B (84%)

Video – WordPress Video Teması

Kadın Video Teması Önerisi
Kadın Video Teması Önerisi

İNDİRCANLI DEMO

Bu temayı listeme koymamın sebebi özellikle son günlerde bir çok YouTube kanalına rastlamam oldu. Kendi kanalını kurup makyaj videosu veya ürün incelemesi yapanların çoğunlukla sitelerinin kalitesiz olduğunu gördüm. Bu nedenle sizde bu durumda iseniz işte size muhteşem bir WordPress kadın video teması önerim. Video teması özellikle hız konusunda optimize edilmiş. Zaten SEO konusu ve işlevselliği söylemiyorum bile. Bununla beraber videolarınızı hostunuza yüklemek yerine YouTube, Vimeo veya Daily Motion gibi siteleri kaynak olarak kullanmanızı öneririm. Zaten Video teması bunlar için aracılık yapmak üzere tasarlanmış muhteşem bir tema örneğidir. Video içeriklerinizi en güzel ve profesyonel olarak sunmak istiyorsanız Video tema önerime kesinlikle göz atmanızı öneririm.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 90 – Mobil 81
 • Pingdom Website Speed Skoru: 98
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% ) – Yslow B (89%)

FlexMag – WordPress Kadın Teması

Kadın Portal Teması Önerim
Kadın Portal Teması Önerim

İNDİRCANLI DEMO

Son tema önerim ise ThemeForest ürünü olan FlexMag temasıdır. Kadınlar için bir projeniz varsa bu temayı seçebilirsiniz. Özellikle kazanç odaklı iseniz temanın bunun için optimize edilmiş olduğunu bilin. Aklınıza gelebilecek kadınlara öze güzellik, sağlık makyaj veya öneriler gibi her türlü konuya uygulayabilirsiniz. FlexMag teması ise sadece profesyonel bir kadın sitesine sahip olmaz aynı zamanda çok kazandıran bir sitenin de sahibi olabilirsiniz.

Temanın hız ölçümlerine bakacak olursak:

 • Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 87 – Mobil 74
 • Pingdom Website Speed Skoru: 96
 • Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 78% ) – Yslow B (84%)

Bu yazımda sizlerle kullandığım veya müşterilerim için önerdiğim WordPress kadın teması örneklerini paylaştım. Bu tema önerilerimden memnun kalacağınızı garanti edebilirim. Çünkü temaları kendi sitemde kullanacak gibi inceledim ve hatta bir kaçını kullandım. Daha öncede belirttiğim gibi sadece önermek için değil işinizin kolaylaşmasına katkı sağlamak için paylaşıyorum. Şimdiden siteniz hayırlı olsun.

Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca beni Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

2 Comments

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.