2021’de Kullanılası En İyi 5 Kripto Para Cüzdanı

Kripto para endüstrisi son yıllarda iyice büyüdü ve bu günlerde uygun kripto hizmetlerini seçmek oldukça zor olabiliyor. Özellikle güvenliğin çok önemli olduğu kripto para cüzdanları söz konusu olunca yapabileceğiniz birçok seçenek bulunur. Birçok insan doğru cüzdanı seçmenin zorluğundan söz etmekte. Özellikle bu nedenle mevcut en iyi cüzdanları bulmanıza ve birikimlerinizi güvende tutmanıza yardımcı olmak amacıyla karşımıza bu rehber yazı çıkmış oldu. Yazımda güvenilir bazı kripto para cüzdanları hakkında bilgiler bulacaksınız.

Kripto Para Cüzdanlarını Nasıl Seçtim?

Elbette bu cüzdanları kafama göre seçmedim. Hepsinin bir araştırmasını yaptım. Bu araştırmalara inceleme yazıları veya kullanıcı yorumları da dahildir. Bu nedenle sorunsuz şekilde sunduğum cüzdanlardan biri ile çalışabilirsiniz. Yatırımcılığa yeni başlayanlar için uygun olmalarını, çeşitli özelliklere, iyi müşteri desteğine ve her şeyden önce birinci sınıf güvenliğe sahip olmalarını istedik. Araştırmamızı yaparken çeşitli bilgileri topladık, bilinen tüm artıları ve eksileri derledik ve sonunda listeyi oluşturduk. İşte sizler için hazırladıklarım:

1) Crypterium Kripro Para Cüzdanı

Listemizdeki birinci sırasında yer alan, altyapı söz konusu olduğunda en iyi seçenek olmasa da, en iyilerden biri olarak öne çıkan Crypterium‘dur. Cüzdan, işlevsel ve güvenli olmak arasında mükemmel bir dengeye sahip, ki bu dengenin de elde edilmesi oldukça zor. Diğer cüzdanlar ya yeterince güvenli değil ya da çok karmaşık, Crypterium hem güvenli hem de kullanımı kolay. Ayrıca, kullanıcıların faiz üreten bir birikim hesabı oluşturmasına ve hatta sadece koinlerini saklayıp başka bir şey yapmadan ödüller kazanmasına izin verir. Buna ek olarak, Crypterium ayrıca yapay zeka tabanlı bir teklif sorgulama sistemi kullanan piyasa hizmetleri sunmaktadır. Yani kullanıcılar en iyi fiyat ile koinler alabilirler. Dileyen kullanıcılar ise Crypterium kartı talep edebiliyor. Bu imkan ile dilediğiniz zaman kripto para yatırma veya çekme işlemi yapabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca kredi veya banka kartlarıyla para satın alabilirler, Crypterium ise sigortalı bir soğuk depo çözümüyle fonları güvende tutar.

Crypterium Avantajları Nelerdir?

Her cüzdanın önemli özellikleri vardır. Bunlar sayesinde kullanıcılar en iyi verimi alır. Crypterium cüzdanının özellikleri şu şekildedir:

 • Çok sayıda bankacılık özellikleri içerir,
 • Ara yüzü basittir, bu neden kolay kullanım sağlar,
 • En kaliteli depolama işlemi ile birikimleriniz güvende olur,
 • Yapay zeka destekli kripto para ticaretine izin verir,
 • Banka veya kredi kartını ile dilediğiniz an alım yapabilirsiniz.

Crypterium Dezavantajları Nelerdir?

Aslında bu cüzdan mükemmele yakın bir hizmet sunar. Dezavantajı nedir dersek ilk bakışta bir olumsuz tarafı görülmez. Ancak genel olarak düşük bir işlem limitine sahip olduğunu belirtebilirim.

2) Coinbase Kripto Cüzdanı

Bilinen en büyük kripto cüzdanlarından biri de ABD merkezli Coinbase sistemidir. Birçok kripto dünyasında olan kişi tarafından tercihe edildiğini belirtelim. Bu nedenle 2021 yılındaki en iyi cüzdanlar listemde yer aldığına şaşırmamak gereklidir. Coinbase sistemi borsa ekosistemine bağlantılıdır. Bu durum ise kullanıcılara birçok özellik sunulmasını sağlamıştır. Ayrıca dileyen kullanıcılar Coinbase kartına sahip olabilirler. Coinbase’in kartına erişim sağlar, ERC721 tokenleri ve çeşitli dijital koleksiyonlar, ERC-20 varlıkları ve daha fazlası ile uyumludur.

Coinbase Avantajları Nelerdir?

Güvenlik konusunda en çok dikkat çeken Coinbase sisteminin bazı bilinen avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Oldukça kullanıcı dostu bir sistemdir,
 • Güvenlik bakımından en iyiler arasında olduğunu söyleyebiliriz,
 • Tüm kripto ekosistemine erişim imkanı sağlar,
 • Dileyenlere Coinbase kart kullanımına izin verir,
 • ERC-20 ve ERC721 başta olmak üzere birçok ERC token modelini destekler.

Coinbase Cüzdanının Dezavantaları

Birçok artısı olan Coinbase sisteminin kötü yanı varmı derseniz elbette şimdilik bir tane var diyebiliriz. Bu cüzdan sistemi ne yazık ki belirli sayıda altcoin depolamasına izin vermektedir. Sizin açınızdan bu durum sorun teşkil etmiyorsa bence mutlaka deneyin derim.

3) Trust Wallet Kripto Para Cüzdanı

En çok bilinen borsalardan biri de Binance’dir. Trust Wallet sistemi de Binance hizmetlerinden biridir. Borsasından olsa gerek dünyanın en çok bilinen ve tercih edilen cüzdanlarından biridir. Genel özellikleri bakımından bunlar dışında DeFi büyümesine de katkı sağladığını söyleyebiliriz. Bu cüzdan altyapısı bir merkeze bağlı değildir. Bu nedenle kullancıların güvenliği son derece güvenli hale geliyor.

Normalde Trust Wallet cüzdanı Ethereum tabanlı koinlere odaklanmaktadır. Bu nednele Bitcoin de dahil olmak üzere kripto endüstrisinin geri kalanını barındırmıyor.

Trust Wallet Cüzdanın Avantajları

Güvenlik açısından tercih edebileceğiniz cüzdanlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Bununla beraber kullanıcılar açısından önemli bazı avantajları şunlardır:

 • Bu sistemi kullanmak için kullanıcı bilgilerinizi doğrulamanız gerekmez,
 • DeFi olgusuna geçiş yapmak isteyenler için iyi bir sistemdir,
 • Sonradan sizden istenilen saklı ücretleri yoktur.

Trust Wallet Dezavantajları

Yukarıda da söz ettiğim gibi Trust Wallet temelde Ethereum odaklı bir sistemdir. Bu nedenle Btc dahil birçok altcoin sistemini desteklemez. Eğer Ethereum birikimleri ile ilgiliyseniz sizin için iyi bir tercih olacaktır.

4) Mycelium Kripto Para Cüzdanı

Listem ilerledikçe karşımıza biraz detaycı sistem diyebileceğimiz Mycelium çıkıyor. Belki detaycı olmasından dolayı güvenlik konusunda elle gösterilen cüzdanlardan biridir. Bu nedenle kripto ekosisteminde oldukça önemli bir konuma sahiptir.

Mycelium sisteminin Trevor ve Ledger gibi bilinen cüzdanlarla entegre olması kullanıcıların başlıca tercih sebebi diyebilirim. Buna ek olarak soğuk depolama yoluyla güvenliği de arttırması karar vermeyi kolaylaştırıyor. Detaycılığından olsa gerek kullanıcı gizliliğine çok dikkat eden bir cüzdan sistemidir. Belki kötü yanı BTC sistemiyle sınırlı olması diyebilirim. Bununla beraber ABD veya Kanada’da yaşıyorsnaız doğrudan banka hesabınız üzerinden kripto para alabiliyor veya satabiliyorsunuz.

Mycelium Sisteminin Avantajları

Bu sistem güvenlik konusunda ön plana çıkıyor. Bununla beraber bilinen avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Herkesin kullanabileceğini bir sisteme sahiptir,
 • Güvenliği arttıran veri şifreleme sunar,
 • Ek güvenlik amacıyla donanım sistemleri ile entegreli çalışır.

Mycelium Sisteminin Olumsuz Yönleri

Güvenlik konusunda çekinceleriniz varsa kesinlikle Mycelium cüzdanı size uygun diyebilirim. Bununla beraber sadece BTC desteklemesi oldukça kötü bir durum. Bu nedenle BTC dışında birikim yapıyorsanız başka cüzdan hizmetlerini tercih etmeniz iyi olacaktır.

5) Jaxx Wallet Kripto Para Cüzdanı

Listemin sonunda ise birçok kripto para birimini destekleyen Jaxx Wallet cüzdanı bulunmakta. Genel olarak en çok bilinen kriptoların doksandan fazlasını destekler. Bu nedenle birden fazla kripto sisteminde çalışanların gözdesi durumundadır. Belki adının bu kadar duyulması da bu sayede olmuştur. Güvenlik konusunda da oldukça iyi olduğu bilinmektedir. En güzel yanı ise ShapeShift ve Changelly iş birliği yaptığı sistemler sayesinde anında alışveriş yapmanıza olanak sağlar.

Dip not olarak Jaxx Wallet sistemi, 2017’de bazı güvenlik sorunları yaşasa bile zaman geçtikçe bu açıkları kapattılar. Bununla beraber nedenini bilmediğim bir durumdan dolayı hala 2FA’yı desteklememektedir.

Jaxx Wallet Kripto Para Cüzdanının İyi Yanları

Elbette zamanında yaşadığı güvenlik sorunlarına rağmen günümüzde en çok tercih edilen sistemlerin başında geliyor. Jaxx sisteminin iyi yanları nelerdir dersek şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Birden fazla kripto parayı destekler,
 • En güzel yanı anında erişim sağlamasıdır,
 • Kullanımı oldukça basit bir sistemdir,
 • Güvenlik konusunda zamanında sıkıntı olsa bile şuan oldukça iyidir.

Jaxx Wallet Sisteminin Olumsuzlukları

Jaxx sistemi birçok konuda oldukça işe yarar sistemdir. Bunların başında farklı coin birimleri desteklemesi ve anında erişim imkanı sağlaması diyebilirim. Bununla beraber günümüz itibari ile sistem hala 2FA’yı desteklememekte. Bu durum sizin için sorun teşkil ediyorsa diğer önerilerimi düşünebilirsiniz.

Kripto Para Cüzdanı Önerilerimde Sonuç

Sizlere en çok tercih edilen sistemleri sundum. Bunlar arasında elbette göze çarpanlar yok değil. Sonuç olarak sorumuz şu olacaktır: En iyi kripto para cüzdanı hangisi? Yazımda da görüldüğü gibi tercih edebileceğiniz cüzdan ilk sırada verdiğim Crypterium olacaktır.

Mükemmel güvenlik ve gizlilik özellikleri ile geleceğin sayılı cüzdanlarından biri olmaya aday diyebilirim. Özellikle rekabet bitmediği kripto dünyasında kullanılabilirlik ve güvenlik konusunda tercih edebilirsiniz.

Bu yazım ilginizi çektiyse sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bununla beraber Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip ederek en güncel gelişlmelerden haberdar olabilirsiniz.

Sende Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.