WordPress Forum ve Soru Cevap Teması

WordPress alt yapısı ile her türden site yapmak mümkün. Bunlardan biri de forum veya soru-cevap siteleridir. Eğer sizde WordPress forum teması veya WordPress soru cevap teması arayışında iseniz bu yazım size rehber olacaktır. Bu tür arayış içerisinde olanlara çeşitli incelemelerim sonunda elde ettiğim WordPress tema örneklerini sunacağım. Özellikle soru cevap sitesi yapmak isteyenler eklentiler ile boşa zaman harcarlar. Bunun çözümü ise doğru temayı seçmektir. Bu yazımda sizlere sunduğum WordPress tema örnekleri ile aklınızda fikir oluşacaktır.

Yukarıda söz ettiğim gibi bu WordPress tema listesi için çeşitli kriterlerim oldu. Bunların başında Google uyumluluğu yani SEO uyumluluğu taviz vermediğim kriterimdir. Aynı zamanda temanın hız durumlarını da incelediğimi bilmenizde fayda var. Sıralamayı en iyiden başlayarak yaptım. Buna göre inceleyin.

Yararlı Kaynaklar

Wordpress Forum Teması – TrueMag

Forum Temasi Truemag
Forum Temasi Truemag

DEMODETAYLI İNCELEYİN

WordPress forum teması tavsiyeme TrueMag ile başladım. Nedeni ise genel olarak en çok sorulan, Nasıl bir forum teması seçmeliyim ki çok para kazanırım ? diye soruların gelmesi. Bu tavsiyem bu soruları yöneltenlere gelsin. TrueMag Adsense ve benzeri reklam platformları düşünülerek tasarlanmış ve en fazla gelir kazanımı garanti eden temalardan. Bu garantinin sebebi ise bana göre reklam alanlarınını içerik ile harmanlaşması. Yanlış anlaşılmasın bu tema tamamen para kazanmaya odaklanmış gibi görünse de profesyonelliğinden de ödün vermiyor. SEO uyumlu kodlaması ile de Google dostu diyebilirim.

WordPress forum teması TrueMag, tüm cihazlara uygun optimize edilmiş. Yani mobil olsun, tablet olsun yada PC olsun siteniz uygun olacak. Bu ziyaretçilerin kullanımı açısından önemlidir. Ayrıca Google için mobil cihazlara uygunluğun bir kriter olduğunu hatırlatayım. Son olarak TrueMag temasının WooCommerce uyumlu olduğunu söylememde yarar var. Her açıdan profesyonel ve kazanç sağlayacak forum oluştrmayı düşünüyorsanız TrueMag sizin için ideadir.

WordPress Forum Teması – OneCommunity

Forum Teması OneCommunity
Forum Teması OneCommunity

DEMODETAYLI İNCELEYİN

Görünüş ön planda olsun derseniz WordPress forum teması OneCommunity tam istediğiniz gibi tema. Ziyaretçilere profesyonel izlenim bırakması ve pratik kullanmı açısından tavsiye listemde yerini aldı. Tabi sadece görsellik yok bu temada ihityacınız olan diğer sunduğum temalar gibi hepsini bulabilirsiniz. Temayı satın alarak aynı zamanda ücretli satılan eklentilere ücretsiz olarak sahip oluyorsunuz. Bu, ek masraftan sizi kurtarıyor. Bunun dışında üyeler için pop-up bildirimler, çeşitli sosyal medya platformalarında paylaşım için AddThis entegreli şekilde satın alıyorsunuz. İşinize fazlasıyla yaracak bir çok özelliği demo üzerinden de detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

WordPress Forum Teması – 3Clicks

Forum Teması 3clicks
Forum Teması 3clicks

DEMO DETAYLI İNCELEYİN

Son olarak WordPress forum teması tavsiyem 3Clicks. Bu tema oldukça sade görünmesiyle birlikte bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Size önerdiğim her temada SEO olsun hız olsun standart olarak en iyilerini seçiyorum. Bu nedenle bu özellikleri saymasam bile iyi olduğunu bilin. Retina görünüm sayesinde yüksek çözünürlüklü cihazlara uygunluğu önemli özelliklerinden biri. Özellikle incelemeler üzerine veya internet üzerine bir forum düşünüyorsanız bu tema fazlasıyla işinizi görecektir. Ayrıca MailChimp ve güçlü slayt yapısı ile ilginizi çekebilir. Dokuz ayrı stil içeridğini de söyleyim. Sade görünümlü ancak çok işlevsel bir forum tasarımı istiyorsanız WordPress forum teması 3Clicks yeteri kadar işinizi görecektir.

WordPress Soru Cevap Teması – HelpGuru

Wordpress Soru Cevap Teması HelpGuru
WordPress Soru Cevap Teması HelpGuru

DEMO DETAYLARI İNCELEYİN

Özellikle hizmet veya ürün satışı ile uğraşıyorsanız WordPress soru cevap teması HelpGuru işinizi fazlasıyla görecektir. SEO uyumlu olmasının yanında müşterilerinizin işini kolaylaştırması ile de ön plana çıkmaktadır. WordPress soru cevap teması olarak HelpGuru, müşterileriniz için havuz kaynak oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Bu sayede ziyaretçiler aradıklarını kısa sürede bularak zaman kazanmış olacaktır.

Tüm bunlarla beraber bünyesindeki forum sistemi sayesinde müşteriler arası iletişimi sağlamakla beraber sizinde gözlem yapmanıza olanak tanır. Bu özelliği sayesinde müşterilerinizin gereksinimlerini veya memnun etme çözümlerinize yardımcı kaynaklar oluşturabilirsiniz. Forumlar müşteri geri dönüşümü almak için en iyi araçlardır. Daha önceki sunduğum tüm temalar gibi bu tema da kolay kullanıcı arayüzüne ve isteğe bağlı renk değişimleri içermekte. Kısaca isteğinize göre şekillendirme olanağı sunmaktadır. Bu sayede kişiselleştirerek firma vizyonuna uygun bir site oluşturabilirsiniz.

Wordprees Soru Cevap Teması – Ask Me

Wordpress Soru Cevap Teması Ask Me
WordPress Soru Cevap Teması Ask Me

DEMODETAYLARI İNCELEYİN

WordPress soru cevap teması tavsiyelerim de ikinci sırayı Ask Me teması aldı. Bu temayı Theme Forest üzerinden temin edebilirsiniz. Gerek fonsiyonları gerekse kodlama yönünden olsun oldukça iyi derecede işinizi görecektir. Ask Me WordPress teması sayesinde profesyonel şekilde soru cevap sitesi oluşturabilirsiniz. Diğer temalarda olduğu gibi özelleştirmek mümkün. Tema ilk gelişinde on adet hazır renk düzeni ile geliyor. Tabi ki sonrasında isteğinize göre düzenleme yapma imkanınız var.

Tema aynı zaman çeşitli fonksiyonları ile ilgimi çekti. Bunlardan bazıları ise sorulan soruları çözüldü olarak işaretleyebilmek, dilediğiniz cevapları favori olarak belirleyebilmek ve iyi, kötü, fena değil gibi değerlendirme yapabilme özellikleridir. Bir diğer sevdiğim özelliği ise beğenilen yazarları takibe almanıza imkan vermesidir.

Eminim yukarıda saydığım özellikler sizinde ilginizi çekmiştir. Profesyonel ve fonksiyonlu Wordspress soru cevap teması arıyorsanız Ask Me fazlasıyla işinizi grecektir.

WordPress Soru Cevap Teması – Knowledge Press

Knowledge Press WordPress Soru Cevap Teması
Knowledge Press WordPress Soru Cevap Teması

DEMODETAYLARI İNCELEYİN

Satış sonrası destek benzeri soru cevap hizmeti sunuyorsanız ve bu sunduğunuz bilgileri, bilgi bankası gibi oluşturmak istiyorsanız size en uygun WordPress soru cevap teması Knowledge Press diyebilirim. Temanın özelliği sayesinde en çok sorulan soruları toplayıp cevap vermenizi sağlıyor. Aşırı derecede geri dönüş alan hizmet veya ürün satışı yapıyorsanız bu tema size oldukça zaman kazandıracaktır.

Temanın dikkatimi çeken özellikleri arasında sürükle bırak şeklinde çalışaması sayesinde soruların yerlerini değiştirebilme, canlı arama özelliği vb. gibi özellikleri… Aynı zamanda temanın sosyal medya araçlarına uygunluğuda iyi derecede işinizi görecektir. Bu tema ile müşterilerinize prfesyonel çözümler sunarken sizin açınızdan da muhteşem kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayacaktır.

ÖNERİ : Son olarak dilerseniz beğendiğiniz temayı sizin yerinize alıp aynı fiyat üzerinden sitenize kurulumunu yapabilirim. Bunun için iletişim bölümünden bana ulaşmanız yeterlidir.

Sende Yorum Yap!

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.